Політичного конкурента Лукашенка Віктора Бабарика шпиталізували після побиття
Віктор Бабарико, політичний суперник Олександра Лукашенка й колишній кандидат в президенти Білорусі, опинився в лікарні з множинними тілесними ушкодженнями.
Як повідомили активісти “Робочого руху”, у ніч проти 25-го квітня політв’язня доправили з першої виправної колонії у місті Новополоцьк до Центральної міської лікарні.
“Віктор Бабарико перебуває у відділенні хірургії, стан середнього ступеня тяжкості. Відомо, що в нього пневмоторакс”, — повідомили активісти в телеграм-каналі “Рабочы Рух” 26-го квітня. Активісти також наголосили, що через сильні забої лікарі навіть не відразу змогли упізнати Віктора. Медики зрозуміли, хто до них потрапив, лише після того, як побачили документи політв’язня.
Самі лікарі підтвердили перебування Бабарика в лікарні. “Бабарико в хірургії”, — відповіли в лікарні, не надаючи жодних пояснень.
Пізніше правозахисний центр “Вясна” сповістив, що до шпиталізації політв’язень перебував у приміщенні камерного типу (одиночній камері), а протягом останніх місяців часто перебував у штрафному ізоляторі. Щобільше, вже впродовж кількох місяців від політв’язня не надходили листи, повідомили правозахисники в телеграм-каналі “Вясна”.
Наразі невідомо, як насправді почувається політв’язень. У той час як виданню “Медіазона” сказали, нібито він “у задовільному стані”, за інформацією інших джерел, у легенях політв’язня було знайдено рідину.
У травні 2020-го року Віктор Бабарико звільнився з посади голови Белгазпромбанку, оскільки вирішив брати участь у президентських перегонах. Його відразу підтримало чимало відомих білорусів: нобелівська лавреатка Світлана Алексієвич, філософ Володимир Мацкевич, колишні кандидати в президенти Володимир Некляєв і Андрій Санніков. Меценат швидко набував популярності: тисячі людей записувалися до його передвиборчого штабу. Виборців приваблювала відкритість і прозорість його політичної кампанії.
Проте Віктор Бабарико навіть не встиг зареєструватися, його затримали буквально на шляху до Центрвиборчкому. Проти чоловіка порушили кримінальне провадження та заарештували. Тоді на вулиці Мінська вийшли тисячі білорусів: люди протестували проти ганебного затримання.
Разом з Віктором затримали і його сина Едуарда, який очолював передвиборчий штаб. Позбувшися політичних опонентів, самопроголошений президент Лукашенко фактично узурпував владу.
Шостого серпня 2021-го Віктора Бабарика засудили до 14 років позбавлення волі. Політв’язню інкримінували одержання хабаря в особливо великому розмірі та легалізацію коштів, отриманих злочинним шляхом. Оскільки справу Бабарика від початку розглядав Верховний Суд Білорусі, політв’язень навіть не мав змоги оскаржити це рішення й подати апеляцію.
Торік білоруські правозахисники повідомляли, що станом на 31-ше грудня у місцях позбавлення волі перебувало 1 448 політв’язнів. Правозахисна спільнота наголошувала, що у Білорусі стрімко зростає кількість політичних в’язнів: лише упродовж одного місяця 2022-го року політв’язнями було визнано 40 білорусів та білорусок.
Щобільше, нещодавно стало відомо, що Лукашенко може бути причетний до вивезення українських дітей на територію Білорусі. Білоруські державні ЗМІ підтверджували, що так зване “оздоровлення” українських дітей, незаконно забраних з окупованих РФ територій України, відбувається за дорученням самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.