MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

До співробітників Меморіалу в Москві прийшли з обшуками

21.03.2023   
Марина Гарєєва
Обшукують Яна Рачинського, Микиту Петрова, Олександра Гур’янова, Ірину Островську, Галину Йорданську, Олену Козлову, Олександру Поліванову та інших меморіальців. Обшуки проходять у справі щодо так званої “реабілітації нацизму”. Після обшуків меморіальців мають повезти на допит до слідчого комітету.

Міжнародний Меморіал

Міжнародний Меморіал

Просто зараз у Москві відбуваються обшуки в співробітників Меморіалу.

О 6-й ранку з обшуками прийшли за безліччю адрес меморіальців, а також до приміщення правозахисного центру в Малому Каретному провулку.

Обшукують Яна Рачинського, Микиту Петрова, Олега Орлова, Олександра Гур’янова, Ірину Островську, Галину Йорданську, Олену Козлову, Олександру Поліванову та інших меморіальців. Обшуки проходять у справі щодо так званої “реабілітації нацизму”.

Викликано адвокатів.

При цьому адвокатку Олександру Маркову не пускають в квартиру Олександра Гур’янова, де відбувається обшук.

Кримінальну справу порушили на початку березня. За версією слідства, кілька співробітників організації, що досліджує репресії, “діяли з метою здійснення публічного заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного воєнного трибуналу” та поширювали “заздалегідь неправдиві відомості щодо діяльності СРСР у роки Другої світової війни”.

За інформацією правозахисного центру, обшуки проводить СК за постановою слідчого. На обшуках присутні оперативники Центру “Э”. 

У частини співробітників обшуки закінчилися, вилучили техніку та речі з логотипами Меморіалу (наприклад, календар та медичну маску). Декого відвезли на допит до Слідчого відділу Тверського району.

Як повідомили в Меморіалі, у постанові вказано, що провадження порушили 3-го березня 2023 року щодо “невстановлених співробітників” Меморіалу. Їх звинувачують у тому, що “у списках жертв політичного терору є імена трьох людей: одного з них засудили до таборів за участь у німецькому поліційному загоні, двох інших — за зраду Батьківщини військовослужбовцями”.

Російська влада вкотре намагається посилити тиск на громадянське суспільство, залякати усіх, хто не боїться боронити права людини й досліджувати справжню історію власної країни, а не постановчий міт.


Раніше ХПГ повідомляла, що 23 грудня Міністерство юстиції РФ внесло до “списку іноземних агентів” Світлану Олексіївну Ганнушкіну, — правозахисницю, голову Комітету “Громадянське сприяння”, голову мережі “Міграція та Право”, нашого товариша і колегу по Раді Центру захисту прав людини “Меморіал”. Нагадаємо, що Міжнародний Меморіал та Правозахисний центр “Меморіал” були ліквідовані саме на підставі порушення законодавства про іноземних агентів.

 Поділитися