MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Великодній спротив тоталітаризму. Дайджест російських протестів‘Ваш донос дуже важливий для нас!’ Дайджест російських протестів‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестівПікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестів‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестівЛютий триває рік — дайджест російських протестів‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів‘Незаконні’ квіти, одиночні пікети, коктейлі Молотова — дайджест російських протестівМолитва за мир під забороною — дайджест російських протестів‘Міста говорять’ — дайджест російських протестівКвіти та поезія проти війни — дайджест російських протестівСтихійний меморіал на Українському бульварі — дайджест російських протестів‘Якщо ви читаєте цей лист, то зі мною щось трапилося’ — дайджест російських протестів“Льодовий” фронт — дайджест російських протестівМир поза законом — дайджест російських протестівЗаклик до совісті — дайджест російських протестівДержава проти школярок та пенсіонерок — дайджест російських протестівПолітичні частушки та сніговики-пікетники — дайджест російських протестів‘Ворог у Кремлі!’ — дайджест російських протестів‘Війна — реквієм здоровому глузду’ — дайджест російських протестів

Довічне за нелюбов до Путіна. Дайджест російських протестів

02.05.2023   
Наші інформ.
На виставу “Сірано де Бержерак” донесли, як на таку, що “дискредитує” армію. Політика Володимира Кара-Мурзу засудили до 25 років позбавлення волі. Тим часом держдума ухвалила законопроєкт про довічне позбавлення волі за статтею про державну зраду.

Графіті у Санкт-Петербурзі, 2012 рік © Lisa-Lisa / Shutterstock
Графіті у Санкт-Петербурзі, 2012 рік © Lisa-Lisa / Shutterstock

Продовження історії сім’ї Москальових

Суд припинив справу про обмеження у батьківських правах батька та матері Маші Москальової, яка намалювала антивоєнний малюнок у школі. При цьому прокурор поставив вимогу посилити покарання її батьку Олексію Москальову. Він мотивував це тим, що злочин нібито здійснено під час “озброєного конфлікту”. Історію Маші Москальової див. у попередніх випусках:

Адміністративні справи

Алтайська громадянська активістка Аруна Арна, що виступає проти незаконної забудови природної зони, війни в Україні та мобілізації, записала відеозвернення, де повідомила, що на неї склали два протоколи про дискредитацію російської армії.

Аруна Арна, фото з відкритих джерел

Аруна Арна, фото з відкритих джерел

*

В Якутії суд визнав відмову студентки співати гімн Росії щопонеділка її законним правом. Раніше щодо неї порушили кримінальну справу через відмову брати участь у лінійках та співати гімн у коледжі. На допиті у поліції жінка також заявила про підтримку ЗСУ та незгоду з війною в Україні.

*

Суд визнав законним звільнення викладачки пермського філіалу Вищої Школи Економіки за антивоєнну позицію. Раніше колишню завкафедри пермського філіалу ВШЕ Динару Гагаріну було звільнено після доносу батьків студентів на її антивоєнні публікації. Пізніше вона виїхала з Росії.

*

Поліція склала протокол про дискредитацію армії РФ за публікацію кліпу “Гімн приречених (Гойда, орки!)” гурту “Ногу свело!”.

*

Тетяну Фоменко з Московської області оштрафували на 15 т.р. (1 мінімальна зарплата) через антивоєнні коментарі у “ВКонтакте”.

*

Суд оштрафував мешканця Тульської області за антивоєнні вигуки на сільській вулиці.

*

Протестантського проповідника Едуарда Чарова оштрафували на 65 т.р. (4 мінімальні зарплати) через антивоєнні публікації. В соцмережах Чаров виступає проти війни в Україні та критикує російську владу.

*

У Нальчику місцевого жителя Рустама Нагоєва оштрафували на 30 т.р. (2 мінімальні зарплати) за коментарі в інстаграмі: “Їхня воля була б, вони все населення Росії за Бахмут поклали б. Звідки така кровожерливість у нашого населення” й “Демократичним шляхом на виборах владу не змінити”.

Кримінальні справи, законодавча діяльність

Вчителя з Канська засудили до двох років колонії за постріл у банер із рекламою військової служби. Його мати та адвокат стверджують, що за допомогою катувань та погроз зґвалтуванням його намагалися змусити зізнатися у підпалі канського військкомату.

*

Проти 54-річного жителя Кіровської області Андрія Е. порушили кримінальну справу про розповсюдження “фейків” про російську армію, приводом стали публікації в “Одноклассниках” про воєнні злочини Росії в Україні.

*

Олегу Орлову, співголові ЦЗПЛ “Меморіал”, висунули звинувачення в остаточній редакції за статтею про повторну дискредитацію армії.

Олег Орлов, 20 березня, фото: СОТА

Олег Орлов, 20 березня, фото: СОТА

*

Журналістці Марії Пономаренко затвердили термін покарання — шість років колонії через пост про знищення драмтеатру в Маріуполі.

*

Політику Іллі Яшину затвердили термін покарання — вісім з половиною років колонії за “фейки про російську армію”.

Ілля Яшин © СОТА

Ілля Яшин © СОТА

*

Політику Володимиру Кара-Мурзі ухвалили вирок: 25 років позбавлення волі. Його засудили за публічну критику російської влади та організацію конференції на підтримку політзеків.

Володимир Кара-Мурза, фото: ОВД-Инфо

Володимир Кара-Мурза, фото: Дар’я Корнілова / ОВД-Инфо

“Я знаю, що настане день, коли темрява, що поглинула нашу країну, розвіється, — заявив Володимир. — Наше суспільство розплющить очі й здригнеться, коли усвідомить, які злочини були скоєні від його імені”.

*

Прокуратура запросила дев’ять років колонії для колишнього поліціянта. Його звинувачують у розповсюджені “фейків” про російську армію в особистих розмовах телефоном.

*

Генпрокуратура відмовилась розслідувати катування в ОВС “Братєєво”. Раніше декілька жінок, затриманих минулої весни на антивоєнних мітингах, повідомляли про застосування до них катувань у цьому ОВС, одній з них вдалося записати розмову з поліціянтом, який ображав її. Також на запису чутно звуки ударів.

Пікети та мітинги

Іванівські активісти вивісили в місті банер “Країна, де вигнано правду”.

*

Мерія Новосибірська відмовилася узгодити ходу, організовану партією “Яблуко”, під гаслами “За мир” та “Проти порушення конституційних прав”.

*

На рекламному щиті в Єкатеринбурзі з’явилися цитати з оповідань російських мобілізованих та їхніх родичів про те, що мобілізованих відправляли на штурм “як м’ясо” і що російській армії не вистачає їжі та сучасної зброї. Міська адміністрація пояснює це “зламом” системи.

Рекламний щит у Єкатеринбурзі, фото: It’s My Sity

Рекламний щит у Єкатеринбурзі, фото: It’s My Sity

Культура

Організатори фестивалю “Повітря Карелії” повідомили про скасування виступу гурту “Наїв”. Раніше концерти гурту скасували в Ярославлі, Череповці та Пермі та перенесли на рік у Петербурзі. У середині квітня соліст гурту Олександр Іванов під час концерту розповів про справу сім’ї Москальових.

*

Олександринський театр скасував покази вистави “Сірано де Бержерак” за французькою п’єсою XIX століття. Раніше один із глядачів звернувся до поліції з проханням перевірити постановку на “дискредитацію” армії. Що саме стало приводом для заяви — невідомо.

*

Вистави “Гамлет” та “Підступність і кохання” з Данилом Козловським перенесли в петербурзькому Малому драматичному театрі. Раніше на актора написав донос православний активіст, зажадавши перевірити висловлювання Козловського щодо порушення статті про дискредитацію армії.

*

Власники пермського бару “Будинок Культур” та кафе “ПокеРамен” Данило Гур’янов та Данило Шишкін записали відео з вибаченнями за тост на підтримку України. Раніше вони опублікували відео, де п’ють за Україну, після чого їм почали надходити погрози.

Мобілізація

Мобілізованих жителів Якутії імовірно насильно включили до ПВК “Вагнер” та відправили в Бахмут.

 Поділитися