MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘Скіфське золото’ має повернутися до України Російські військові обстрілюють Херсон та Херсонщину, звідки евакуюють людей після підриву Каховської ГЕСПеред підривом Каховської ГЕС у РФ дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, що сталися унаслідок воєнних дій і терактівРосійські військові мінують кримський завод ‘Титан’Як українські тварини опинилися на Алеї слави в Голлівуді Заповідник ‘Асканія-Нова’: росіяни призначили свого ‘директора’День пам’яті втрачених видів: через війну потерпають рідкісні тварини, що мешкають у степовій зоніUAnimals: Внаслідок російської агресії в Україні може зникнути понад 80 видів тварин Від війни постраждала п’ята частина українських заповідників і майже третина лісового фондуЕкологічна катастрофа на Луганщині як наслідок військових дій

Росіяни готують техногенну катастрофу й замінували хімзавод ‘Кримський титан’

12.06.2023   
Марина Гарєєва
Про черговий злочин, запланований російськими збройними силами, повідомила українська розвідка. Про те, що наразі відбувається на хімзаводі у тимчасово окупованому Армянську, й про нові свідчення причетності росіян до підриву Каховської ГЕС — у статті ХПГ.

Завод Кримський Титан

Завод "Кримський Титан"

Російські військові планують техногенну катастрофу на хімічному заводі “Кримський титан” у тимчасово окупованому Армянську, розташованому на півночі Кримського півострова.

Про це 12-го червня повідомили в Головному управлінні розвідки України.

За даними української розвідки, у підконтрольному РФ Армянську росіяни готують до евакуації представників окупаційної адміністрації та місцевих мешканців.

Після вчиненого Росією теракту на Каховській ГЕС, у Північно-Кримському каналі немає води, а процеси виробництва на кримському хімзаводі порушені до критичного рівня, наголосили у розвідці.

“Відновити роботу у мінімально належному режимі росіяни вважають за неможливе. На території тимчасово окупованого Армянська циркулює інформація про ймовірну зупинку ‘Кримського титану’”, — ідеться у повідомленні ГУР, розміщеному в офіційному телеграм-каналі.

Окрім цього, за даними розвідки, упродовж декількох останніх днів інженерні підрозділи російської армії мінують цехи підприємства, які наразі продовжують працювати, а також закладають вибухівку як на самому заводі, так і на прилеглій території.

У ГУР наголосили: підготовлений росіянами теракт на хімічному заводі “Кримський титан” спричинить штучну техногенну катастрофу, яка матиме жахливі наслідки:

“На холодильному обладнанні ‘Кримського титану’ використовується близько 200 тонн технологічного аміаку, — нагадали у ГУР. — У випадку вибуху на заводі аміачна хмара, залежно від напрямку вітру, накриє прилеглі райони за пів години. Під загрозою передусім опиняться окуповані Армянськ, Красноперекопський район та південні райони Херсонщини”.


Харківська правозахисна група вже писала про мінування “Титану” російськими військовими. Нагадаємо, що у 2018-му році на кримському хімзаводі стався викид невідомої речовини, від якого постраждали як мешканці окупованого Армянська, так і мешканці окремих районів Херсонщини. Щобільше, хімічного отруєння зазнали понад півсотні українських прикордонників.

Про вчинений 6-го червня теракт — підрив Каховської ГЕС — можна прочитати у нашому матеріалі. Вчинивши екоцид, спрямований проти усього живого, російські військові продовжували обстріли Херсона та Херсонщини, намагаючись зірвати евакуацію людей на правобережжі Херсонської області. При цьому росіяни не допускають представників міжнародних організацій на лівий берег Херсонщини, який перебуває під контролем російських збройних сил, тож люди там залишені напризволяще. Рідні не можуть встановити зв’язок із майже чотирма сотнями людей в окупованих Олешках, Голій Пристані, Кринках та  інших населених пунктах. За інформацією місцевих волонтерів, на лівобережжі Херсонщини могли загинути сотні людей, адже Путін наказав направити туди загони МНС лише за дві доби після руйнування Каховської ГЕС, а окупаційна влада перешкоджала волонтерам, які намагалися урятувати людей, і не випускала людей із затоплених місць. ХПГ писала про це у тижневому дайджесті новин

Що наразі відомо про підрив Каховської ГЕС?

Станом на 12-те червня відомо про щонайменше десятьох людей, які загинули унаслідок затоплення, спричиненого підривом Каховської ГЕС. 42 людини вважаються зниклими безвісти. Такі дані озвучив Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в етері телемарафону. Ці дані стосуються лише правобережжя Херсонщини й не враховують втрати на лівому березі Дніпра, окупованого Росією.

Верховна Рада Україна закликала міжнародну спільноту, зокрема Організацію Об’єднаних Націй, визнати РФ державою-спонсором тероризму, а її дії — екоцидом та геноцидом українців. 10-го червня 265 народних обранців проголосували за відповідний проєкт постанови (№ 9375). Верховна Рада також закликала Генасамблею ООН терміново вжити заходів щодо припинення членства Росії в Раді Безпеки ООН та Організації Об’єднаних Націй. 

Своєю чергою українські правоохоронці розпочали слідство за статтями про екоцид та порушення законів та звичаїв війни, а в СБУ оприлюднили перехоплення розмови росіян, яке підтверджує, що Каховську ГЕС підірвала диверсійна група РФ. У розмові окупанти говорять, що саме російська диверсійна група вчинила підрив, аби залякати. Крім цього, за тиждень до підриву Каховської гідроелектростанції у Росії дозволили не розслідувати аварії на небезпечних об’єктах, які сталися унаслідок “воєнних дій” і терактів, у тому числі й аварії на тимчасово окупованих територіях України.

“Підірвавши греблю Каховської ГЕС, Російська Федерація остаточно довела, що є загрозою для всього цивілізованого світу. Адже лише справжня держава-терорист може влаштувати техногенну й екологічну катастрофу такого рівня. І вона обов’язково за це відповість — і на полі бою, і в міжнародних судах. Наше завдання — притягнути до відповідальності не лише верхівку путінського режиму, але й рядових виконавців злочинів”, — наголошував Голова Служби безпеки України Василь Малюк.

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися