MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Ми зробимо ХарківПрайд видимим і безпечним’

25.07.2023   
Марина Гарєєва
З 23 серпня у Харкові відбуватимуться заходи, присвячені правам ЛГБТК+ спільноти, які завершаться прайдом 2 вересня. Організатори говорять, що цьогорічна програма буде цікавою для усіх і включатиме збір на потреби українських оборонців і психологічну допомогу їхнім рідним.

Світлина з минулорічного маршу ХарківПрайд, під час якого учасники й учасниці ходи проїхалися трьома лініями Харківського метрополітену та побували на десяти станціях. © KharkivPride

Світлина з торішнього маршу ХарківПрайд, під час якого учасники й учасниці ходи проїхалися трьома лініями Харківського метрополітену та побували на десяти станціях. © KharkivPride

З 23-го серпня у Харкові триватиме низка заходів, присвячених правам ЛГБТ-людей. Традиційно усе завершиться ЛГБТ-прайдом, який відбудеться 2-го вересня.

Детальніше про цьогорічну програму розповіли організатори програми на своїй фейсбук-сторінці KharkivPride.

Як зауважили організатори, програма буде сповнена подій, корисних для усіх містян. Зокрема, буде організовано збір коштів на потреби українських оборонців, які захищають Схід України від російської навали, а близькі військових зможуть отримати консультації психологів.

“Одне з найбільш розповсюджених дорікань, яке ми чули на свою адресу: ‘ЛГБТ турбуються лише про себе’”, — зазначає спікерка ХарківПрайд-2023 і програмна директорка харківського жіночого об’єднання “Сфера” Анна Шаригіна. Анна не заперечує, що упродовж 15-ти років організація передусім дбала про свою цільову авдиторію: жінок і ЛГБТК+ спільноту, і продовжує це робити.

“Проте ми накопичили вже певні знання, експертизу, контакти, тож хочемо скористатися нагодою і поділитися нашими ресурсами з харківською громадою”, — додає Шаригіна.

Тож ЛГБТК+ спільнота Харкова ділитиметься з усіма охочими як знаннями, так і можливостями, зазначили в організації і оприлюднили Програму ХарківПрайду-2023:

  • 23 серпня — Занадто сіре. Занадто кольорове. Флешмоб до Дня Харкова.
  • 24 серпня — Це і твоє місто також. Подарунок ВПО від ХарківПрайду.
  • 25 серпня — День, коли всі можуть одружитися. Перформанс.
  • 26 серпня — Єдині як ніколи. Благодійний фестиваль.
  • 27 серпня — Веселковий велотрек.
  • 30 серпня — Знай свої права, людино. Квест із подарунками.
  • 1 вересня — Вона більше не вийде на марш. Фотосушка про загиблу волонтерку ХарківПрайд.
  • 1 вересня — Плакатна майстерня.
  • 2 вересня — Марш ХарківПрайд-2023. Невидимі фігури.

“Ми маємо досвід організації прайд-подій, зокрема, під час повномасштабного вторгнення. Минулорічний Метро Марш ХарківПрайд пройшов безпечно і мав багато підтримки від українського суспільства та наших іноземних колежанок та партнерів. Це додає нам впевненості у тому, що у співпраці з поліцією та міською владою цього року ми також зробимо ХарківПрайд видимим і безпечним”, — говорить Станіслава Петлиця, координаторка волонтерства ХарківПрайд.


Нагадаємо, що минулого року через збройну агресію Росії і заради власної безпеки учасники маршу спустилися в метро. Хоча у 2022-му році все минуло добре, на одного учасника маршу напали у центрі міста. Оскільки постраждалий був у вишиванці і фотографував український прапор, напад міг статися як через гомо-, так і через українофобію, зазначали організатори ХарківПрайду.

© KharkivPride

© KharkivPride

Як раніше відмічали правозахисники, Україна воює з одним із основних “провайдерів” гомофобії у світі — Російською Федерацією. Наче на підтвердження цього у липні цього року російська Держдума схвалила проєкт закону про заборону зміни статі та зміни гендерного маркера в Росії. Щобільше, Володимир Путін доручив створити інститут для вивчення “поведінкових напрямків ЛГБТ-людей” і заборонив “матеріали, які пропагують нетрадиційні сексуальні стосунки та (чи) уподобання, педофілію та зміну статі” в Росії. Як розповідав голова Держдуми РФ В’ячеслав Володін, заборонивши “пропаганду ЛГБТ”, росіяни “захищають дітей” і “майбутнє країни від темряви, яку поширюють США і Європа”.

Поки Російська Федерація поринула у темряву власного невігластва, у березні поточного року до Верховної Ради України було надано законопроєкт № 9103 “Про інститут реєстрованих партнерств”. Як пояснювали автори законопроєкту, реєстрованим партнерством є “добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки”. У квітні 2023-го Харківська правозахисна група поговорила з авторкою законопроєкту юристкою Марією Клюс і розібралася, чому для багатьох громадян України вкрай важливо мати змогу укласти таке партнерство за умов війни. Тоді пані Марія наголошувала, що йдеться саме про сім’ю, певну форму сімейних стосунків, але не шлюб. “Форм існування сім’ї є дуже багато. І партнерство — це просто одна з таких форм, яку ми вирішили додатково врегулювати і внормувати. Адже насправді зараз в партнерських відносинах проживає багато людей. І єдине, чого не було, — певного закріплення визнання з боку держави і врегулювання стосунків між цією парою і державою”, — казала вона. Детальніше про Інститут партнерства можна почитати у квітневій статті ХПГ, доступній за посиланням.

 Поділитися