MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

З хворої голови — на здорову. Дайджест російських протестівСекс — це круто, але смерть путіна краще. Дайджест російських протестівБез права називати війну війною. Дайджест російських протестівЗаборони, штрафи, арешти. Дайджест російських протестів‘М*р вашому дому!’ Дайджест російських протестів‘Зґвалтування здорового глузду’. Дайджест російських протестів“Качині історії” як дискредитація армії РФ. Дайджест російських протестів‘Воює дід — вмирають діти’. Дайджест російських протестів‘Пиню на ешафот’: дайджест російських протестівСиній та жовтий поза законом. Дайджест російських протестівЗамінований Путін. Дайджест російських протестівІржа як державна політика. Дайджест російських протестівДовічне за нелюбов до Путіна. Дайджест російських протестівВеликодній спротив тоталітаризму. Дайджест російських протестів‘Ваш донос дуже важливий для нас!’ Дайджест російських протестів‘Путінська війна — це смерть та злидні’. Дайджест російських протестівПікети, підпали та інші форми ‘дискредитації армії’ — дайджест російських протестів‘Війну не обнулити’ — дайджест російських протестівЛютий триває рік — дайджест російських протестів‘Могилізація триває’ — дайджест російських протестів

Шантаж дітьми. Дайджест російських протестів

31.08.2023   
Наші інформ.
Сина антивоєнної активістки побили в дитячому будинку, де він опинився після того, як його прийомну маму відправили за ґрати за участь у пацифістських мітингах.

Наталя Філонова

Наталя Філонова

Переслідування

16-річного Володимира Алаликіна відправили до дитбудинку “Зоряний” у селі Баргузин, поки його прийомна мати Наталя Філонова перебуває в СІЗО за пацифістські мітинги. Її звинувачують у застосуванні насильства до поліціянтів. Правозахисниця з Улан-Уде Надія Низовкіна розповіла, що діти нападають на Володимира за дорученням директора дитбудинку, щоб створити провокаційну ситуацію для порушення кримінальної справи на підлітка чи переведення в іншу установу: “Б’ють несильно. Не з метою понівечити його, а з метою провокації. Мабуть, якщо Володя відповість на напад і поб’є когось, то його звинуватять, що він нападає на молодших і слабких. У цьому полягає цинізм ситуації”.

Наталю звинувачують у насильстві над поліцейським. За версією слідства, 26 вересня в суді вона вдарила одного поліцейського рукою, а іншому тицьнула в обличчя ручкою. Фатальний удар ручкою силовики вважають “насильством, небезпечним для життя та здоров'я”, оскільки вона нібито торкнулася обличчя поліцейського близько до ока.

*

Двох дітей мешканки Архангельська допитали співробітники ФСБ. Дітям 9 і 10 років. Щодо матері дітей, Лідії Прудовської, порушено кримінальну справу за антивоєнні пости. Школярів допитували без присутності матері. Вона виховує дітей одна і боїться, що органи опіки заберуть у неї усиновленого сина. Звинувачення їй висунули за 11 антивоєнних постів, включно із записом із цитатою співачки Земфіри, де вона говорить про любов до Росії, але критикує війну.

*

4 роки колонії отримав москвич Філіп Медведєв за заклик в аудіоповідомленні в телеграмі вдарити по Луб’янці (штабу ФСБ у Москві) у квітні 2022 року. Затримали чоловіка 2 березня 2023 року. Свідком став підписник телеграм-каналу, який сприйняв повідомлення як реальний заклик до авіаудару по ФСБ. Сам обвинувачений назвав повідомлення нісенітницею, але суд вирок не пом’якшив. Раніше Медведєва вже притягували до кримінальної відповідальності — він проколов колесо автомобіля з літерою Z і намагався втекти за кордон.

*

Ігоря Паскаря, засудженого до 8,5 років ув’язнення за те, що він кинув коктейль Молотова в будівлю ФСБ і підпалив пропагандистський банер, побили в камері. Його спеціально помістили до однієї камери з тими, хто був на війні і провоєнними активістами. Після цього Паскар домігся переведення до іншої камери.

*

У Криму викладачка написала донос у поліцію на священника, звинувативши того в підтримці України. 72-річна викладачка звинуватила настоятеля храму в Балаклаві в тому, що він проводить “неправильні проповіді”, і в тому, що він агітує парафіян за підтримку України. Поліція почала перевірку.

*

У Татарстані проти 52-річного підприємця Руслана Баязітова, який заявив, що хоче, щоб “Росія програла у СВО”, завели кримінальну справу про “розпалювання ненависті”. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі. Звернула на нього увагу директорка “Ліги безпечного інтернету” Катерина Мізуліна. Після її звернення до поліції чоловіка вже оштрафували на 30 тисяч рублів, тоді ж Баязітов був заарештований на 2 тижні.

*

Тверський суд Москви оштрафував трансгендерну б’юті-блогерку Мілану Петрову на 200 тисяч рублів за статтею про “пропаганду ЛГБТК” і на 50 тисяч за статтею про “дискредитацію” армії РФ. Протокол склали через її пости в Telegram, у яких, за версією обвинувачення, містився осуд “СВО”.

*

Суд заочно заарештував редактора незалежного видання “Протокол.Самара" Сергія Підситника. На нього заведено кримінальну справу за поширення “фейків” про російську армію: ЗМІ опублікувало розслідування удару ЗСУ по Макіївці в новорічну ніч. Раніше Сергія Підситника було оголошено в розшук. Наразі активіст перебуває за межами Росії.

*

На відеографа з Красноярського краю завели справу про “повторну дискредитацію" ЗС РФ через коментарі у “ВКонтакте”. 52-річний Андрій Анік’єв виступає проти “СВО” і пише про це у “ВКонтакте”. Раніше в Анік’єва пройшов обшук, у нього вилучили телефон, ноутбук, паспорт і змусили записати відео з вибаченнями. Але відразу після затримання Анік’єв написав у соцмережах, що у того, хто затримував його, на формі були нацистські символи, назвав співробітників поліції “носіями загарбницької ідеології російського нацизму”. Тепер на нього завели кримінальну справу — Анік’єву загрожує до трьох років колонії, він перебуває під підпискою про невиїзд.

*

Директриса пермської школи звільнилася після того, як її розкритикували за відмову проводити “Розмови про важливе” за участю військових. У березні 2023 року до школи прийшли співробітники ФСБ, викладача німецької після їхнього візиту депортували до Німеччини, школу піддано цькуванню в пермських Z-пабліках, у школі закрили міжнародну програму, яка існувала 25 років.

*

Феміністський антивоєнний спротив розробив антиурок про мілітаризацію суспільства. У ньому є змістовний план уроку, запитання-завдання та методика, адаптувати антиурок можна під будь-яку тему та аудиторію. Він може стати приводом для відвертої розмови з сім’єю та близькими.

*

Twitch-стримерку YokoBovich (справжнє ім’я — Анна Бажутова) заарештували за статтею про “фейки". У червні 2023 року Анна провела стрім, на якому розповідала про воєнні злочини в Бучі та вимовила фразу “смерть російським окупантам”. Після цього стримерку почали цькувати в Z-каналах і обіцяли написати на неї заяву в поліцію. У неї відбувся обшук, під час якого силовики забрали з квартири всю техніку, потім дівчину відвезли до суду, де її відправили під арешт на два місяці.

Виступи проти війни

У Москві на Красній площі біля пам’ятника маршалу Жукову 20 серпня затримали активіста Антона Малихіна. Він стояв із плакатом “Ні війні”. Чоловіка доставили у відділ поліції.

Антон Малихін, фото: ОВД-инфо

Антон Малихін, фото: ОВД-инфо

*

У Санкт-Петербурзі троє людей вийшли на пікети на підтримку антивоєнної активістки Ольги Смірнової, чия справа зараз розглядається в суді. Її звинувачують у поширенні “фейків” про армію. Тетяна Січкарьова, колега обвинуваченої з антивоєнної організації “Мирний опір”, вийшла з плакатом на Сенатську площу.

Тетяна Січкарьова

Тетяна Січкарьова

Після неї на тому ж місці встала з плакатом активістка Катерина Стримакова. На іншу вулицю того ж міста вийшов активіст Віталій Йоффе. Усіх трьох затримали, їх обвинувачують у проведенні публічного масового заходу. Вони провели дві ночі у відділку, далі їм загрожує до 10 діб адміністративного арешту.

За тиждень до цього Віталій Йоффе виходив в одиночний пікет із плакатом “Що трапилося з підводним човном “Курськ”? Він потонув. Що трапилося з Росією? Вона потонула у крові”.

Віталій Йоффе, фото: Сибирь.Реалии

Віталій Йоффе, фото: Сибирь.Реалии

*

Житель Кірова підпалив мобілізаційний намет. 17 серпня близько одинадцятої години ночі до мобілізаційного намету підійшов чоловік, натягнув на голову футболку і підпалив конструкцію, після цього відійшов і почав знімати на телефон намет у вогні. Перехожий викликав поліцію, палія затримали.

*

У Новосибірську Рашида Заманова вийшла в одиночний пікет на підтримку журналістки RusNews Марії Пономаренко. Пономаренко, була засуджена до 6 років позбавлення волі у кримінальній справі про “фейки” про російську армію. Кримінальну справу порушили після поста про обстріл драмтеатру в Маріуполі.

*

У селищі Сіверське Ленінградської області активіст Олександр Правдін вийшов із плакатом “Друзі! Не кажіть правду! Вірний шлях в ‘іноагенти’”.

Олександр Правдін

Олександр Правдін

*

Банери про війну в Україні порізали в Амурській області. Керівництво парку, на вході до якого висів банер, звернулося в поліцію. Вони пообіцяли заплатити 25 тис. руб. за інформацію про тих, хто пошкодив вивіски. Поліціянти раніше часто порушували кримінальні справи за псування банерів про війну. Наприклад, мешканка Ярославля облила фарбою вивіску з буквою Z. Її звинуватили у вандалізмі з мотивів політичної ненависті.

*

Медіаресурс “Верстка” випустив матеріал, у якому поговорив з антивоєнними активістами пенсійного віку в Росії. Людей такого віку вважають найбільш вразливими до пропаганди, проте понад двісті росіян/ок пенсійного та передпенсійного віку вже засудили за антивоєнні акції або висловлювання від 24 лютого 2022 року. Щонайменше сорок шість громадян/ок Росії, старших за 60 років, стали фігурантами кримінальних справ, які пов’язані з їхньою антивоєнною позицією, щонайменше 165 осіб віком від 60 до 84 років були затримані на антивоєнних акціях.

Місто говорить

У Москві зʼявився новий пацифістський арт від вуличного художника BFMTH “Думки дитини під обстрілом”. BFMTH — вуличний художник з Єкатеринбурга, називає себе опозиційним уральським артистом і свого справжнього імені не розкриває.

Нова робота вуличного художника BFMTH Думки дитини під обстрілом

Нова робота вуличного художника BFMTH "Думки дитини під обстрілом"

*

У Нижньому Новгороді невідомі вивісили український прапор просто навпроти будівлі ФСБ на Казанському шосе. Місцеві жителі розповіли, що 17 серпня на дротах висів чорний пакет. Але потім він злетів і під пакетом виявився прапор України.

*

Листівки та антивоєнні наліпки в різних містах Росії:

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнні листівки в російських містах

Антивоєнна наліпка “Смерть війні, а не людям” в Хабаровську опублікувало видання “Сибирь.Реалии”. Листівку наклеєно поруч із банером, який закликає брати участь у виборах у 2023 році.


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися