MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Уроки ‘миру’, що навчають любити війну. Дайджест російських протестів

08.09.2023   
Наші інформ.
У Москві чоловіка, що написав на асфальті антивоєнну цитату з Маяковського, жорстоко побили охоронці торгового центру, а потім ще й затримала поліція.

Напис на асфальті у Москві. Фото: ОВД-Инфо

Обірваний на півслові напис на асфальті у Москві. Фото: ОВД-Инфо

Міста говорять

24 серпня Віталія Єрмішина побив охоронець московського ТЦ “РІО” після того, як він написав крейдою на асфальті цитату з Маяковського: “Война — это ветер трупной вонищи. Война — завод по выделке нищих”. Як розповіла дружина чоловіка, його били ногами в живіт і кулаками по голові, а коли вона спробувала заступитися за чоловіка, її саму вдарили по голові так, що вона впала на землю. Подружжя викликало поліцію, проте силовики затримали самого Віталія: повалили долі, одягли кайданки, забрали телефон.  Йому висунули обвинувачення в застосуванні насильства до співробітників поліції і відправили під домашній арешт.

*

Анонімні активісти Єкатеринбурга залишили на стінах, стовпах і лавочках міста безліч написів і листівок із пропозицією відправити в Гаагу обвинуваченого у воєнних злочинах Володимира Путіна. Про це пише “Видимий протест”.

Фото: Видимый протест

Фото: Видимый протест

Фото: Видимый протест

Фото: Видимый протест

Фото: Видимый протест

Фото: Видимый протест

Пікети та мітинги

20 серпня у центрі Москви затримали Теймураза Кордзаію під час одиночного пікету з плакатом “Свободу народу Росії! Мир Україні!”.

*

21 серпня у Пермі затримали Олексія, який стояв з антивоєнним плакатом “Мені не потрібна війна! Ось слова реального пацана” біля пам’ятника “Героям фронту і тилу”. Після затримання на нього склали протокол, за статтею про дискредитацію армії.

Протест у Пермі. Фото: Перм 36.6

Протест у Пермі. Фото: Перм 36.6

*

22 серпня в Челябінську затримали Олексія Шаховича, який проводив пікет із плакатом “Ні злочинній війні”. На пікетувальника склали протокол про дискредитацію російської армії, після чого його відпустили.

*

Ільяса Гамзаєва з Махачкали оштрафували на 15 тисяч рублів через пікет із плакатом “Свобода Навальному! Ні репресіям! Ні війні!” Чоловіка визнали винним за статтею про дискредитацію російської армії. Гамзаєв провів пікет 20 серпня, у трирічну річницю отруєння Олексія Навального.

*

“Півтора року безглуздої та ганебної війни”, — з таким плакатом на Манежній площі в Москві затримали Оксану Осадчу. Вона є повністю незрячою. Разом із пікетувальницею затримали її знайому Любов Лукашенко, яка фотографувала акцію. На них склали протоколи про дискредитацію російської армії та про участь у неузгодженій публічній акції. Поліціянти також вилучили в однієї із затриманих значки з написами “Свободу політв’язням” і “Ні війні”. Про своє затримання Осадча написала у своєму телеграм-каналі: “Поліцейський думав, що я не знаю, що написано на плакаті. А я сказала, що не можу не знати, я автор тексту. Потім із перешіптування почула, що одна іншій каже: “тепер уже й незрячих ставлять”; начебто людина не може сама зважитися висловлюватися про те, що відбувається, і не розуміє, що робить. Далеко ще в Росії до розуміння суспільством суб’єктності людей з інвалідністю і взагалі людей”.

Оксана Осадча. Фото: ОВД-Инфо

Оксана Осадча. Фото: ОВД-Инфо

*

24 серпня в Москві під час покладання квітів до стели “Одеса” в Олександрівському саду затримали Олександра Мітюрєва.

*

Смерть Путіну”, “Ні війні”, “Слава Україні! Героям Слава”, а також “Путін злочинець” — через викрикування цих фраз Романа Музикіна з Краснодарського краю заарештували на добу. Суд вирішив, що всі вони є “встановленою атрибутикою вітання екстремістської організації “УНА-УНСО”, а також Української організації “Правий Сектор””.

*

24 серпня пенсіонер Олександр Правдін із селища Сіверський Ленінградської області провів пікет на березі річки Оредеж. Він вийшов із плакатом “Півтора року від початку СВО”, нагадавши відпочивальникам, що просто зараз триває війна в Україні.

Диверсії та саботажі

26 серпня в Санкт-Петербурзі Іван Семенов прийшов до пункту відбору контрактників, що знаходиться в Адміралтейському районі, з двома пляшками із запальною сумішшю, підпалив їх і кинув у вікно, після чого його затримали. Івана відправили в СІЗО, а його дії кваліфікували як теракт.

Переслідування

У жінки, яка виступає проти війни в Україні, силовики забрали автомобіль через написи, що “дискредитують збройні сили РФ”. Автомобіль відправили на штрафмайданчик, а саму жінку затримали. Найімовірніше, йдеться про 50-річну Наталію Кукліну з Петрозаводська, проти якої раніше порушили кримінальну справу про повторну дискредитацію російської армії.

*

До суду Нальчика передали кримінальну справу Батира Жабоєва щодо дискредитації армії. За інформацією телеграм-каналу ASTRA, чоловікові інкримінують публікацію відео в інстаграмі, в якому йшлося про вбивства мирних жителів Чечні та України російською армією. Дії військових, за версією слідства, він назвав “фашистськими і загарбницькими”.

*

Дмитру Паксеєву з Первоуральська закидають дискредитацію російської армії. Він залишив такий коментар під постом про збір гуманітарної допомоги для російських військових у групі “Нетиповий Первоуральськ” у ВКонтакте: “Ганьба. Пішли воювати в іншу країну рік тому, повбивали там мирних жителів ні за що, а тепер — збираємо лопати для “захисту вітчизни”, а ще збір податків переводимо в Тулу і зенітки ставимо по Москві. І похоронками всіяна вся пошта. За що це все?”

*

Олені Абрамовій із Петербурга заборонили певні дії як запобіжний захід у справі про повторну дискредитацію армії. Вона не може відвідувати масові заходи, а також спілкуватися зі свідками та експертами у справі без дозволу слідчого. Крім того, їй заборонено залишати межі Петербурга. Справу проти Абрамової порушили через акцію 4 червня, коли вона вийшла до Гостинного двору з плакатом “Свободу Навальному! Свободу всім політв’язням! Ні війні!”

*

Юлію Захарову із Санкт-Петербурга оштрафували на 30 тисяч рублів через зелену стрічку з написом “Ні війні”. Протокол про дискредитацію армії на дівчину склали 4 червня. Вона провела пікет біля Гостинного двору на підтримку Олексія Навального, у якого був день народження. Поліціянти не побачили акцію, але зупинили Захарову для звичайної перевірки документів. У цей момент силовики помітили зелені стрічки з написом “Ні війні” на рюкзаку і зап’ясті Захарової. Тоді пікетувальницю затримали і доставили у відділ поліції, де на неї і склали протокол.

*

Башкирській активістці Рамілі Саїтовій знову продовжили утримання в СІЗО у справі про заклики проти безпеки держави. Саїтова ще на два місяці залишиться під вартою. У відео на ютубі жінка звернулася до мобілізованих із проханням відмовитися від участі в бойових діях, заявити про небажання “вбивати”, а також дезертувати.

*

21 серпня прямо з суду Миколу Борисова повезли до відділу поліції — цього разу через футболку “Я проти війни”, в якій він прийшов на засідання у своїй адміністративній справі. Своєю чергою, суд оштрафував Борисова на 30 тисяч рублів через пікет, який той проводив у липні.

*

Отця Іоанна Коваля, який замінив у молитві “перемогу” на “мир”, остаточно позбавили сану в РПЦ. Донос на Коваля написали парафіяни, незадоволені заміною слова, з лютого він був відсторонений від служіння. Травневе рішення церковного суду про позбавлення сану 18 серпня затвердив патріарх Кирило. При цьому ще наприкінці червня Священний Синод Константинопольської Церкви визнав його політично вмотивованим і відновив Коваля в сані, прийнявши його в юрисдикцію Константинопольського патріархату. 

Священник Іоанн Коваль, фото: телеграм-канал Християни проти війни Ioann Koval, the priest in St Andrew’s Church in Lyublino (Moscow Region)

Священник Іоанн Коваль, фото: телеграм-канал "Християни проти війни"


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальна Росія, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися