MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Бучі поліція відкрила Штаб документування воєнних злочинів росіян — до його роботи може долучитися кожен

14.09.2023   
Для збору свідчень про воєнні злочини, вчинені окупантами в Київській області, правоохоронці створили спеціальний телеграм-канал.

Штаб документування воєнних злочинів росіян у Бучі. Скриншот з відео Національної поліції

Штаб документування воєнних злочинів росіян у Бучі. Скриншот з відео Національної поліції

У Бучі відкрився Штаб документування воєнних злочинів, де правоохоронці документують та опрацьовують свідчення потерпілих та свідків убивств, катувань, нелюдського поводження, зґвалтувань та інших звірств, вчинених окупантами на Київщині.

“До роботи Штабу залучені не тільки провідні спеціалісти, а і всі доступні матеріально-технічні ресурси Національної поліції України”, — йдеться в повідомленні Національної поліції. Так у Штабі працює мобільна ДНК-лабораторія. Її обладнання дозволяє аналізувати одночасно ДНК чотирьох-п’яти загиблих людей. Результат можна отримати вже за дві години.

“Більшість воєнних злочинів розкривається саме завдяки свідченням наших громадян. Отже, будь ласка, не будьте байдужими — допоможіть нам встановити справедливість та покарати винних”, — кажуть у поліції.

Правоохоронці закликають усіх, хто має будь-яку інформацію про скоєні в регіоні воєнні злочини, звертатися до Штабу за адресою: місто Буча, вул. Енергетиків, 2, Публічна бібліотека Бучанської громади.

Також можна зателефонувати за номером +380680461655 або залишити свідчення у телеграм-каналі «Воєнні злочини Київська область».

ХПГ активно співпрацює зі Штабом та іншими компетентними правоохоронними органами. Ця співпраця, зокрема, полягає в оперативному обміні інформацією про воєнні злочини, потерпілих і свідків цих злочинів.

Нагадуємо, мешканці Київського регіону, що постраждали від російської агресії, втратили рідних, майно, мають близьких у російському полоні, можуть звернутися за безоплатною правовою, гуманітарною та психологічною допомогою до приймальні ХПГ у Києві. Цивільні, які через війну втратили рідних, мають можливість отримати грошову допомогу. Попередній запис за телефоном: +380 50 555 27 95


Як ми нещодавно розповідали, правоохоронці оголосили підозру військовослужбовцю збройних сил Російської Федерації, який віддав наказ ідентифікувати всіх одягнених в чорний одяг людей як ворогів. Через таку ‘ідентифікацію ворога’ росіяни вбили охоронця супермаркету. Він не мав зброї та не становив жодної загрози для окупантів, проте росіяни “вирішили виконати злочинний наказ і відкрили вогонь з автоматичної вогнепальної зброї по цивільній особі”, зазначали в Офісі Генпрокурора.

Росіяни зайшли в Бучу 27 лютого 2022 року. За 33 дні окупації росіяни вчинили в Бучанському районі Київської області понад 9000 воєнних злочинів: це понад 270 злочинів щодня. “Понад 1400 мирних мешканців було вбито. Багато з них — закатовано. Серед загиблих — 37 дітей. Ще 52 дитини було поранено”, — заявляв генпрокурор Андрій Костін.

 Поділитися