MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Розстріли у Бучі та катівні на Харківщині: Нові подання до Міжнародного кримінального суду. Анонс

25.09.2023    доступно: in English
27-го вересня ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) презентує два подання до МКС про злочини проти людяності.

[подання Т4Р, обкладинка]

Одне з подань до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду стосується місць на Харківщині, де утримували та катували українців, а інше — позасудових страт українців російськими військовими. Правозахисники обґрунтовують, що дії Росії є злочинами проти людяності.

213 інцидентів, пов’язаних із жорстким позбавленням фізичної свободи, зафіксувала ініціатива “Трибунал для Путіна” за період з 24 лютого 2022 по 31 березня 2023 року на тимчасово окупованій частині Харківської області. Усі вони описані в одному з презентованих з подань. Ця інформація отримана в результаті особистих контактів з жертвами, родичами жертв та свідками. Вони розповіли про найпоширеніші види тортур, які окупанти чинили і чинять щодо цивільного населення: побиття, моріння голодом, катування електрострумом, імітацію розстрілу та відрізання частин тіла.

Інформацію про 804 випадки вбивств, вчинених російськими військовими на тимчасово окупованих територіях з 24 лютого 2022 року по 31 березня 2023 року, зібрали документатори й експерти ініціативи “Трибунал для Путіна”. Про ці випадки йдеться у іншому поданні. У документі вбивства розглядаються як міжнародний злочин з погляду Римського Статуту та міжнародної судової практики. У ньому також враховують події до 24 лютого 2022 року.

Усі зафіксовані факти — як тортури, так і вбивства — свідчать про те, що мета цих злочинів — подавити спротив, викликати загальний страх та паніку серед місцевого населення. Значна частина жертв — цивільні особи працездатного віку, які не представляли загрози для військових РФ та не були частиною збройного конфлікту.

Правозахисники вважають, що дії Росії підпадають під поняття злочинів проти людяності.

На заході буде синхронний переклад англійською.

  • Дата і час: 27.09.2023, початок о 12:00
  • Формат заходу: офлайн, онлайн-трансляція
  • Місце проведення: Медіацентр Україна — Укрінформ, Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16

Акредитація для медіа

Подія у фейсбуці

Спікери / спікерки:

  • Ганна Овдієнко, експертка Харківської правозахисної групи, співавторка подання;
  • Максим Ревякін, експерт Харківської правозахисної групи, співавтор подання;
  • Владислав Должко, юрист Харківської правозахисної групи, співавтор подання;
  • Юлія Полєхіна, координаторка громадської приймальні Української Гельсінської спілки з прав людини у Дніпрі та правозахисної групи “СІЧ”;
  • Наталія Ящук, координаторка проєктів Центру громадянських свобод.

Нагадаємо, це вже третє та четверте подання ініціативи “Трибунал для Путіна” до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. Попередні два стосувалися геноциду у Маріуполі та обстрілів України. Це означає, що Росія вчинила і вчиняє в Україні всі міжнародні злочини: злочин геноциду, воєнні злочини та злочини проти людяності, і тепер МКС має обґрунтування по кожному з них.

Довідково: Глобальна ініціатива “Трибунал для Путіна” створена у відповідь на повномасштабну агресію РФ у лютому 2022-го року. Учасники ініціативи документують події, в яких вбачаються ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах країни, які опинилися під ударом. Ініціатива активно працює на міжнародному рівні задля того, щоб використати чинні механізми ООН, Ради Європи, ОБСЄ, ЄС і Міжнародного кримінального права.

Захід проводиться за підтримки USAID.

 Поділитися