MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘За вашу і нашу свободу’ — 55 років по тому. Дайджест російських протестів

10.10.2023   
Наші інформ.
Люди виходять на одиночні пікети, попри те, що за повторну дискредитацію російської армії можна потрапити за ґрати на строк до 15 років.

Дмитро Кузьмін, Санкт-Петербург

Дмитро Кузьмін, Санкт-Петербург

Пікети

26 вересня біля Казанського собору в Петербурзі затримали Дмитра Кузьміна, який стояв в одиночному пікеті з плакатом “За вашу і нашу свободу. Мир — Україні, свободу — Росії”.

Чоловіка вже затримували раніше. Так 16 вересня його доправили до поліції, силою забрали телефон, пошкодивши руку. Правоохоронці збиткувалися над ним і погрожували розбити окуляри.

*

У Барнаулі Артем Сахаров читав біля пам’ятника Пушкіну свої антивоєнні вірші. Поета затримали і доставили в поліцію. У березні Артема Сахарова, тоді одинадцятикласника, визнали винним в організації неузгодженої акції — у центрі Барнаула він спорудив імпровізований меморіал жертвам війни в Україні.

*

27 вересня в Уфі Альберт Іскужин провів антивоєнний пікет біля стели “Декларація прав людини”. Альберт вийшов із плакатом “Старі оголошують війну, а помирати йдуть молоді. Ні війні””.

*

29 вересня біля Соловецького каменю в Москві затримали Анну Сливу, яка вийшла на пікет із плакатом “Ні війні. Перестаньте вбивати і саджати мирних людей. Свободу політзекам. Суд справжнім злочинцям Кадирову і Путіну”. У відділенні поліції на Анну було складено протокол про “дискредитацію армії”.

Ганна Сліва, Москва. Фото: SOTA

Ганна Сліва, Москва. Фото: SOTA

*

“Бажати миру — не злочин! Я проти війни”. З таким плакатом 30 вересня вийшов на одиночний пікет біля Казанського собору в Петербурзі Артем Бєльський. Його затримали і доставили у відділення поліції, де склали протокол про “дискредитацію армії”.

Диверсії та саботажі

Мешканку Омська затримано у Владивостоці за співучасть у підпалі військкомату. За даними поліції, вона знімала на камеру, як інша людина підпалює військкомат.

Переслідування

Проти раніше заарештованого жителя Казані Сергія Новікова за участь у “Легіоні “Свобода Росії"” порушили ще одну кримінальну справу — про підготовку диверсії. Як пише “Коммерсант”, у квартирі Новікова виявили елементи “електронного живлення, таймери для детонаторів, квадрокоптер і кілька кілограмів компонентів для вибухівки. Заарештований нібито збирався підірвати техніку на полігоні Казанського вищого танкового командного училища”.

*

У Москві Пресненський районний суд оштрафував на 30 тисяч рублів пікетувальника Ігоря Корнілаєва за статтею про дискредитацію російської армії. Протокол на Корнілова було складено в серпні, коли він вийшов із плакатом: “Ні війні. Свободу політв’язням”.

*

Томського журналіста і політика Олексія Шитика оголосили в розшук за статтею про “фейки” про російську армію через пости в “Однокласниках”.

*

У Чувашії громадянина, який вигукував з балкона гасла, що “дискредитували армію”, оштрафували на 30 тисяч рублів.

Місто говорить

В Іванові на банерах із рекламою військової служби хтось завʼязав чорні траурні стрічки. Як зазначає телеграм-канал “Вільні люди Іванова”, це “нагадування про те, чим такі походи закінчуються”.

Фото: телеграм-канал “Смелые люди Иванова”

Фото: телеграм-канал “Смелые люди Иванова”

*

Олена Гусєва написала на воротах Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту Росії в місті Березники (Пермський край) “НІ ВІЙНІ”. Після того як Олена відмовилася виплачувати присуджений штраф, суд призначив їй обов’язкові роботи з фарбування цих воріт.

Олена Гусєва, фото: телеграм-канал Пермь 36.6

Олена Гусєва, фото: телеграм-канал "Пермь 36.6"


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися