‘За вашу і нашу свободу’ — 55 років по тому. Дайджест російських протестів
Пікети
26 вересня біля Казанського собору в Петербурзі затримали Дмитра Кузьміна, який стояв в одиночному пікеті з плакатом “За вашу і нашу свободу. Мир — Україні, свободу — Росії”.
Чоловіка вже затримували раніше. Так 16 вересня його доправили до поліції, силою забрали телефон, пошкодивши руку. Правоохоронці збиткувалися над ним і погрожували розбити окуляри.
*
У Барнаулі Артем Сахаров читав біля пам’ятника Пушкіну свої антивоєнні вірші. Поета затримали і доставили в поліцію. У березні Артема Сахарова, тоді одинадцятикласника, визнали винним в організації неузгодженої акції — у центрі Барнаула він спорудив імпровізований меморіал жертвам війни в Україні.
*
27 вересня в Уфі Альберт Іскужин провів антивоєнний пікет біля стели “Декларація прав людини”. Альберт вийшов із плакатом “Старі оголошують війну, а помирати йдуть молоді. Ні війні””.
*
29 вересня біля Соловецького каменю в Москві затримали Анну Сливу, яка вийшла на пікет із плакатом “Ні війні. Перестаньте вбивати і саджати мирних людей. Свободу політзекам. Суд справжнім злочинцям Кадирову і Путіну”. У відділенні поліції на Анну було складено протокол про “дискредитацію армії”.
*
“Бажати миру — не злочин! Я проти війни”. З таким плакатом 30 вересня вийшов на одиночний пікет біля Казанського собору в Петербурзі Артем Бєльський. Його затримали і доставили у відділення поліції, де склали протокол про “дискредитацію армії”.
Диверсії та саботажі
Мешканку Омська затримано у Владивостоці за співучасть у підпалі військкомату. За даними поліції, вона знімала на камеру, як інша людина підпалює військкомат.
Переслідування
Проти раніше заарештованого жителя Казані Сергія Новікова за участь у “Легіоні “Свобода Росії"” порушили ще одну кримінальну справу — про підготовку диверсії. Як пише “Коммерсант”, у квартирі Новікова виявили елементи “електронного живлення, таймери для детонаторів, квадрокоптер і кілька кілограмів компонентів для вибухівки. Заарештований нібито збирався підірвати техніку на полігоні Казанського вищого танкового командного училища”.
*
У Москві Пресненський районний суд оштрафував на 30 тисяч рублів пікетувальника Ігоря Корнілаєва за статтею про дискредитацію російської армії. Протокол на Корнілова було складено в серпні, коли він вийшов із плакатом: “Ні війні. Свободу політв’язням”.
*
Томського журналіста і політика Олексія Шитика оголосили в розшук за статтею про “фейки” про російську армію через пости в “Однокласниках”.
*
У Чувашії громадянина, який вигукував з балкона гасла, що “дискредитували армію”, оштрафували на 30 тисяч рублів.
Місто говорить
В Іванові на банерах із рекламою військової служби хтось завʼязав чорні траурні стрічки. Як зазначає телеграм-канал “Вільні люди Іванова”, це “нагадування про те, чим такі походи закінчуються”.
*
Олена Гусєва написала на воротах Добровільного товариства сприяння армії, авіації і флоту Росії в місті Березники (Пермський край) “НІ ВІЙНІ”. Після того як Олена відмовилася виплачувати присуджений штраф, суд призначив їй обов’язкові роботи з фарбування цих воріт.
Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.