MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Людину з черепно-мозковою травмою лікують від… бронхіту

23.10.2023   
Андрій Діденко
Під час моніторингового візиту до сумнозвісної Софіївської лікарні №45, де мають надавати медичну допомогу ув’язненим з усієї країни, правозахисники знайшли чоловіка з вм’ятиною у скроні. Місцеві “спеціалісти” лікують його бронхи. Людина вже не може говорити і просто вмирає.

Сергій Троцько помирає без лікування. Фото: Андрій Діденко

Сергій Троцько помирає без лікування. Фото: Андрій Діденко

До громадської приймальні ХПГ звернулася Катерина Михайлівна Троцько, мати засудженого до позбавлення волі Троцька Сергія Володимировича, 1989 року народження. Він перебуває в Софіївській багатопрофільній лікарні №45 філії ДУ “ЦОЗ ДКВС України” в Дніпропетровській та Донецькій областях. Мама розказала, що син її був засуджений до позбавлення волі за крадіжку телевізора. На здоров’я раніше не скаржився. Зараз його фізичний стан украй тяжкий, його життя під загрозою.

Під час затримання у 2020 році його побили оперативники. Коли Сергій відбував покарання в Кропивницькій виправній колонії №6, його звинуватили у спробі втечі з території навчального центру, де він навчався за спеціальністю “верстатник широкого профілю”. Згідно з вироком суду, 3 грудня 2021 року о 11:20 Троцько С.В. заліз на дах цеху з виготовлення цвяхів і намагався втекти. Ми не знаємо, чи можливо серед білого дня здійснити втечу з промислової зони охоронюваного об’єкта, де є ціла мережа колючого дроту, периметр під охороною, контрольно-слідова смуга, військові на спостережних вишках зрештою. Ми знаємо лише про те, що написано у рішенні суду: Троцько визнав свою вину і пішов на угоду з прокурором, за що судом було призначене мінімальне покарання. Після набрання законної сили судового рішення Сергію залишилося до звільнення три роки і один місяць.

Ми зустрілися з Троцьком у СВК-45. Він майже не говорить, від нього нестерпний сморід, на його обличчя сідають мухи… На правому боці обличчя біля скроні — величезна вм’ятина. Що ж сталося? Сергій знаками давав нам зрозуміти, що він не скоював злочин, його засуджено несправедливо і що його жорстоко побили в Кропивницькому СІЗО.

Що ми з’ясували

В рамках превентивного спільного моніторингового візиту до багатопрофільної лікарні №45 помічники-консультанти народних депутатів Сергій Зуйков та Андрій Діденко, член Громадської ради при Міністерстві юстиції України Олег Цвілий та спеціаліст у галузі судово-медичної експертизи Костянтин Запорожцев дослідили особову медичну документацію Сергія Троцька, особову справу засудженого, його умови тримання та провели медичний огляд. Виявилося, що Троцько має черепно-мозкову травму, але щодо неї не було вжито необхідних лікувально-діагностичних заходів, в медичній документації немає дати і обставин встановлення діагнозу, записів про консультації спеціалістів, рентгенологічні обстеження, необхідні у такому випадку.

На момент візиту в медичній карті стаціонарного хворого Сергію Троцьку було встановлено клінічний діагноз… “бронхіт”, а в листку призначень відмітки про виконання лікарських призначень були прописані на добу вперед. Щоденні записи лікаря відсутні.

Сергій Троцько. Фото: Андрій Діденко

Сергій Троцько. Фото: Андрій Діденко

Костянтин Запорожцев, лікар, спеціаліст із судово-медичної експертизи вищої кваліфікаційної категорії зі стажем роботи понад 20 років, зазначив у висновку: “Будь-якої інформації про обставини встановлення діагнозу важкої черепно-мозкової травми (коли, яким лікарем, в якому закладі охорони здоров’я, на підставі яких діагностичних даних тощо), її клінічні особливості (можливі переломи кісток черепа, ушкодження певних ділянок головного мозку тощо) і дані рентгенологічних досліджень в медичних документах Троцька С.В. не міститься…Троцьку С.В. не надається необхідна медична допомога лікарем за спеціальністю ‘Неврологія’... Виставлений діагноз — гострий бронхіт і дата виписки — 20.10.2023 року. Решта нормативно передбачених відомостей (в тому числі щоденникові записи лікаря, консультації спеціалістів тощо) відсутня”.

Лікарня “Морг”

Про цю “лікарню” багато років ходить дурна слава. Багатопрофільна установа не виконує своїх функцій. Сюди привозять в’язнів з усієї країни: помирати. Дороги, що ведуть сюди, просто жахливі. Хвора людина може померти тільки через ті страшні шляхи. Місцеві мешканці кажуть, що так було тут завжди.

Лікарів катастрофічно не вистачає, адже ніхто не хоче сюди їхати.

Для того, щоб лікарня могла виконувати свої завдання, має бути організовано діагностично-лікувальний процес, коли людині встановлюють діагноз спеціалісти, а, згідно з цим діагнозом, пацієнт отримує лікування.

Очевидно, що в цій “лікарні” спеціалістів неврологічного профілю для надання медичної допомоги Троцьку немає, його не лікують, через що він приречений на смерть.

Через брак персоналу хворих тут лікує начальник лікарні Віта Вікторівна Комісарова. Відповідно до посвідчення, вона має спеціальність “Організація і управління охороною здоров’я”. Тобто Віта Вікторівна за своїм фахом навіть не має спеціалізації з клінічної дисципліни. 

Вікторія Комісарова

Вікторія Комісарова

Її кваліфікація не передбачає того, що вона має право, знання і навички для лікування хворих. Коли Віта Вікторівна визначає діагноз хворого, призначає лікування пацієнту, вона скоює посадовий злочин. Комісарова працює на цій посаді багато років. Можна лише уявити, скільки за цей час вона “встановила” діагнозів і призначила лікування. Скільки людей померло?

Публічне звернення

Ми звертаємося до Генерального прокурора України, Президента України, Міністра юстиції і керівництва ЦОЗ ДКВС, міжнародних організацій. Необхідно негайно втрутитися в ситуацію. Припинити існування цієї “лікарні-морга”! А після відповідного розслідування притягнути до відповідальності осіб, причетних до посадових злочинів.

Врятуйте життя особам, які там утримуються, власне Троцьку Сергію Володимировичу!

Публікація підготовлена у межах проєкту ЛЖВ.

 Поділитися