MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Заклик врятувати життя Сергія Троцька

31.10.2023   
Без належного лікування засуджений за крадіжку телевізора помре у молодому віці. Відкрите звернення до представників державної влади.

Сергій Троцько помирає без лікування. Фото: Андрій Діденко

Сергій Троцько помирає без лікування. Фото: Андрій Діденко

Ми звертаємося до Міністра юстиції, Генерального прокурора України, керівництва ЦОЗ ДКВС, Уповноваженого Верховної Ради з прав людини з закликом — втрутитися у ситуацію і врятувати життя людини.

Мова йде про засудженого Троцька Сергія Володимировича, 15 листопада 1989 року народження, який отримав покарання за крадіжку телевізора, потім його звинуватили у спробі втечі з Кропивницької виправної колонії №6, жорстоко побили в Кропивницькому СІЗО, а зараз він помирає без шансів на порятунок.

Більш детально про цю справу написано на сайті Харківської правозахисної групи. Інтернетом розлетілося шокуюче відео, на якому молода людина не спроможна самостійно рухатися, не може говорити і насилу відповідає на питання “Так чи ні?”, по обличчю повзають мухи.

Без негайного втручання ми без сумніву матимемо чергову смерть людини від байдужості і бездіяльності державних органів.

За останні два роки через байдужість і бездіяльність влади померли багато засуджених. Четверо з них нам відомі, бо ми боролися за їхні життя, але врятувати їх не вдалося:

Ухвалою Софіївського районного суду Дніпропетровської області від 26 жовтня 2023 року суд зобов’язав ДУ “Дніпровська багатопрофільна лікарня № 4” філії ДУ “Центр охорони здоров’я ДКВС України у Дніпропетровській та Донецькій областях” провести належне медичне (клінічне) обстеження засудженого Троцька із залученням невропатолога, психіатра та реабілітолога, а також здійснити подальше належне лікування в умовах цієї лікарні.

Але саме через “лікування” саме в цій лікарні Троцько перестав розмовляти і перетворився на нерухливе тіло. Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець у своїй щорічній доповіді за 2022 рік у парламенті акцентував увагу на брутальних порушеннях прав людини саме в цій лікарні, зокрема — на неналежне надання медичної допомоги, посилаючись на нашу публікацію “Лікарня, схожа на смердючу домовину”.

Троцько страждає від черепно-мозкової травми. Але в історії хвороби у нього зазначене захворювання “бронхіт”. Відповідно, його не можуть належним чином лікувати, а також надати матеріали до Лікарської-консультативної комісії (ЛКК) щодо звільнення за станом здоров’я.

Ми закликаємо державні органи виконати рішення Софіївського районного суду від 26.10.2023, а саме — забезпечити належне обстеження і відповідне лікування Сергію Троцьку.

Є. Ю. Захаров
Директор Харківської правозахисної групи

 Поділитися