MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Коломиї суд звільнив довічника через важке захворювання

14.02.2024   
Андрій Діденко
Тепер йому треба протриматися без знеболювального тиждень — це час на апеляцію. І сподіватися, що її не буде. У нього рак четвертої стадії.

Сергій Сабіров © Андрій Діденко

Сергій Сабіров © Андрій Діденко
14 лютого Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області під головуванням судді Олександра Калинюка ухвалив рішення про звільнення від подальшого відбування покарання засудженого довічно Сергія Сабірова. Причина — важке захворювання в’язня. У Сабірова рак легень четвертої клінічної стадії. Це захворювання лікуванню не підлягає. Можлива лише паліативна допомога: знеболювання і відповідний догляд. Але навіть цього Сабіров не отримує через те, що у медичній частині Коломийської виправної колонії №41 не можуть надавати таке знеболювання: немає ліцензії. Ми вже писали про цю людину. За життя в’язня бореться адвокатка Ганна Овдієнко.

Варто зазначити, що завідувач медичної частини №41 Сергій Скорейко зробив все можливе для порятунку життя людини, забезпечив необхідне обстеження з подальшим висновком ЛКК, представництво в суді щодо звільнення пацієнта, переконливо відстоював в суді позицію про необхідність надати пацієнту можливість отримати паліативну допомогу.

Висновок ЛКК підтверджує: хвороба Сабірова підпадає під Перелік захворювань, які є підставою для звільнення від подальшого відбування покарань і перешкоджають подальшому відбуванню покарання. Епопея звільнення триває дуже довго, спочатку Коломийський суд відмовив у звільненні, потім апеляційний суд скасував це рішення і направив справу на повторний розгляд, нове судове засідання ніяк не призначали. А людина тим часом мучилась від болю.

Тепер сім діб Сабіров продовжує утримуватися в колонії — це час подачі апеляції.

Ми сподіваємося на милосердя і людяність з боку прокуратури. Хочемо вірити, що державна структура, яка має стояти на сторожі закону, не затягуватиме звільнення і не продовжуватиме муки і страждання хворого на смертельне захворювання.


Нагадаємо, 6 вересня 2022 року, в день свого звільнення за станом здоров’я за рішенням суду, так і не побачивши свободу, помер Володимир Рубченко, хворий на рак 4 стадії.

 Поділитися