MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Ми стали безхатьками’

27.10.2023    доступно: in English | На русском
Олексій Сидоренко
Галина Корецька мешкає разом із чоловіком у селищі Копилів на Київщині. Ледве стримуючи сльози, Галина блукає будинком, якій зруйнували два ворожих “Гради”. Жінка пам’ятає, де лежали картини, які вона любила вишивати, де стояли вазони з квітами. “Але будинок — то таке, — каже пані Галина, — племінника мого росіяни вбили”.

Ми живемо удвох з чоловіком, а діти — у Києві. Жили собі спокійно, робили ремонти, займалися городами, господарством… Навіть і не думали, що нас наздожене таке лихо.

Усе почалося 24-го лютого. Дивилася телевізор і вишивала картину: у мене було дуже багато вишитих картин. Якраз до третьої-четвертої ночі я вишиваю. І тут по телевізору кажуть — війна! Я до чоловіка, кажу: “Вставай! Війна почалася!” А він не повірив. А це ж був четвер, у нас в селі саме ринок. Ми пішли на ринок, люди теж говорять, мовляв, війна почалася. І ми дивимося, йде таке сяйво! Тоді якраз Васильків бомбили. Почалася істерика, усі почали гребти [все], що тільки могли. Росіяни зайшли, здається, 27-го лютого. Так, я виїхала 26-го, а вони 27-го зайшли.

Галина Корецька

Галина Корецька

Мої з Житомирщини мали виїхати, бо в них діти малі, а в мене мамі 92 роки, я поїхала до неї. Чоловік залишився тут. Слава Богу, що був зв’язок. Я постійно йому телефонувала, і він розповів, що дуже багато заїхало танків. У нас була відеокамера, вона все записувала. У село заїжджали, а коли виїжджали, вони [росіяни] дуже стріляли. Так стріляли, щоб усі ховалися.

А в березні у нас тут скинули бомбу. Чоловік казав, що у нас дуже хата постраждала. Вікна з тієї сторони, усе повилітало. Кажу: “Нічого, то не страшно”. Ну і так щодня ми з ним розмовляли пару хвилин, бо світла вже не було, газу не було. Потім, 28-го березня, о 13:58 телефонує і каже: “Ми стали безхатьками”. — “Як?” — “Ми стали безхатьками”. Каже, був я в літній кухні, бо там топив і було тепло, раптом почув сильний вибух. Пролетіли “Гради”, частину кухні зруйнували і прямо у хату.

Будинок пані Галини, вид зсередини

Будинок пані Галини, вид зсередини

Один “Град” пішов на перший поверх, а другий — на другий. Почало усе диміти, почало усе горіти. Чоловік казав, миттєво все спалахнуло, вскочити до хати вже було неможливо. А ще вітер був сильний, почала горіти он там підстанція електрична, у нас паркан почав горіти з тієї сторони. Усе почало горіти, а він [чоловік] один. У нас ще стояла машина у гаражі, він просто набирав воду та обливав, щоб гараж не спалахнув. І все, залишилися ми так. А вже 30-го березня зайшли наші і я приїхала. Відтоді ми отак і живемо.

Так зараз виглядає будинок пані Галини

Так зараз виглядає будинок пані Галини

Боляче, дуже боляче. Що їм побажати? Тільки пекла! Хіба вони не розуміють, що життя не вічне на землі? Рано чи пізно все одно їм чи їхнім дітям… Наші сльози даремно у землю не впадуть! За те зло, що вони нам зробили. Будинок — то така річ… Дитині було 37 років! Його не повернеш. Вергун Сергій Вікторович, 85-го року народження. Це мого брата рідний син. Племінник мій. Його вбили! Батьки виїхали, він спочатку з Ромою жив у нас. Вони приходили, хоч газу і не було, чоловік їсти готував, і вони з Ромою завжди приходили.

А потім одного дня вони зникли. А куди вони пішли — я не знаю. А потім, вже як ми були у селі, прийшли і сказали нам, що Сергій лежить он там за трасою, на фірмі, прикритий тирсою та пінопластом. Впізнали його тільки по нозі. Все було спотворено. Казали, що йому вистрелили у ліву частину голови. Потім його прикрили тирсою, засипали. Ховали хлопця у зачиненій труні. Там не було на що дивитися.

Редакторка: Емілія Приткіна
 Поділитися