MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

На фронт — лише морально готових? Законопроєкт про ‘мудру’ мобілізаціюОтримати статус учасника бойових дій стане простішеТимчасово непридатних до служби військових зможуть звільнити в запас“Мені дуже погано”: як демобілізуватися з психічним розладомЗвільнення з військової служби у воєнний час — місія неможлива?Воїн — не кур’єр: бюрократичної тяганини для поранених стане меншеХто може звільнитися з військової служби та як це зробитиТюрма за невиконання наказу. Обговорюємо посилення відповідальності солдатів із військовим юристомВійна і свобода совісті: чи можна відмовитися від служби у ЗСУ через релігійні переконання? Говоримо із дослідником релігії і права Дмитром Вовком та директором ХПГ Євгеном ЗахаровимУкраїна порушила право на свободу релігії – ЄСПЛРішення ЄСПЛ у справі Релігійна спільнота Свідків Єгови Тернівського району Кривого Рогу проти УкраїниГрупа ‘Першого Грудня’ — проти відставки Залужного

Залужний: Наука має стати рушієм перемоги

03.12.2023   
Денис Волоха
Головнокомандувач вважає, що час докорінно змінити відносини між Національною академією наук та Збройними силами України.

Depositphotos [генерал валерій залужний зсу головнокомандувач]

Depositphotos

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний привітав із 105-річчям Національну академію наук України.

У вітальному листі він зазначає, що Збройні сили України готові виступити головним замовником наукової та науково-технічної продукції, додаючи, що “цей крок є досить складним, болючим, але вкрай необхідним”. Залужний вважає, що наявна системна взаємовідносин є “атрофованою” і потребує зміни парадигми.

Раніше у статті для The Economist генерал вказував, що Україні потрібні технології та інноваційні підходи для прориву і переходу від позиційної війни до маневреної. У привітанні для НАН він наголошує, що запроваджувати зміни у Збройних силах неможливо без наукового супроводження.

“Новим науковим стрибком мають стати інновації в галузі роботизованих систем (комплексів), штучного інтелекту, віртуальної реальності, інформаційних та космічних технологій, повного опанування електромагнітним спектром та кіберпростором, новітні системи озброєння і військової техніки — гіперзвукової, високоточної, електромагнітної, лазерної, інфразвукової зброї та кіберозброєння”, — пише Валерій Залужний.

 Поділитися