MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Гроші та звички

04.12.2023   
Костянтин Пейчев, психолог
Багато людей кажуть, що їм важко змінити свої витратні звички. Здається, що це так просто сказати собі: “Цього тижня я не буду витрачати гроші”, але насправді ця мета є недосяжною.

[костянтин пейчев, психолог]

Усім, хто не мешкає відокремлено від благ цивілізації, глибоко у лісі серед дикої природи, треба витрачати гроші на щоденне виживання.

Цей і наступні дописи покажуть, що збереження грошей може бути складним завданням для багатьох людей, а підтримання бажання та зусиль для досягнення фінансової стабільності — важким, але цікавим викликом.

Почнемо!

Спочатку розділіть свої витрати на дві категорії — основні та неосновні. Існують додатки для мобільних пристроїв, які допомагають автоматично класифікувати витрати. Це може зробити процес відстеження витрат більш зручним і організованим.

Однак більшість додатків не призначені для обліку платежів за оренду, виплат з іпотеки, оплати комунальних рахунків та інших основних витрат. Враховуючи це, необхідно знайти ефективний спосіб їх відстеження. Наприклад, це може бути окрема електронна таблиця або паперова система, яка відповідає вашим потребам. Такий підхід допоможе бачити повну картину фінансового стану та сприятиме кращому управлінню фінансовими ресурсами.

Якщо у вас вже є щоденник, варто додати в нього розділ відстеження грошей або виділити для цього окремий журнал.

Як рекомендує Сара Харві, для того, щоб не забувати вести записи, спробуйте пов’язати цю діяльність з іншою звичкою. Наприклад, заповнюйте таблицю щосуботи, коли випиваєте свою ранкову каву. Крім того, навіть якщо ви не будете записувати різні дрібниці, ви все одно матимете достатньо повну інформацію про оплату ваших рахунків та незначні витрати.

Важливо розуміти, що це процес самоспостереження, а не суд. Він допоможе краще усвідомлювати фінансові звички та приймати ефективніші рішення щодо майбутніх витрат.

Пам’ятайте, що це не лише засіб контролю, але й можливість бути більш зосередженим та відповідальним у власних фінансових справах.

Якщо у вас або ваших близьких тривалий час спостерігаються стресові реакції, потрібно звернутися за професійною допомогою.

Харківська правозахисна група безкоштовно надає кваліфіковану психологічну допомогу постраждалим від воєнних злочинів у різних містах України та віддалено.

Записатися на консультацію можна, звернувшись до однієї з наших приймалень за телефоном.

 Поділитися