MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Генерали брешуть. Дайджест російських протестів

04.01.2024   
Наші інформ.
‘Якщо вірити словам Конашенкова, то російські солдати ніколи не скоюють злочинів і не вбили жодного мирного жителя. Але лише кілька тижнів тому у Волновасі двоє далекосхідних морпіхів розстріляли цілу сім’ю місцевих жителів’, — заявив в суді Ілля Яшин.

Ілля Яшин © СОТА

Ілля Яшин © СОТА
Суд у Москві розглянув касаційну скаргу адвокатів Іллі Яшина, які вимагають скасувати ухвалений щодо нього незаконний і політично мотивований вирок за антивоєнні виступи. Наводимо уривок промови Іллі в суді:

“…У чому полягає мій так званий ‘злочин’? У квітні минулого року я публічно розповів своїй інтернет-аудиторії про трагічні події в українському місті Буча, де результатом вторгнення російської армії стала загибель мирних жителів. Мої слова не збіглися з офіційною позицією Міністерства оборони РФ, озвученою генералом Ігорем Конашенковим.

…Той самий генерал Конашенков неодноразово був викритий у брехні. Якщо вірити його цифрам, то українська армія повністю знищена вже кілька разів. Але хтось тим не менш продовжує чинити опір російським військам на полі бою. Якщо вірити його словам, то наші солдати ніколи не скоюють злочинів і не вбили жодного мирного жителя. Але лише кілька тижнів тому у Волновасі двоє далекосхідних морпіхів розстріляли цілу сім’ю місцевих жителів, які спали у своєму будинку. Жорстоко і безжально розправилися з дев’ятьма людьми, включно з двома маленькими дітьми. Морпіхів заарештували і взяли під варту — Кремль був змушений визнати цей воєнний злочин. Але якщо російські бійці стріляли по мирних громадянах у Волновасі, чому нас позбавляють права ставити запитання про різанину в Бучі і забороняють сумніватися в офіційній версії Міністерства оборони?

…Мене ув’язнили за законом про військову цензуру, який був підписаний Путіним всього через кілька днів після нападу на Україну. Сенс цього закону в спотворенні реальності — простіше кажучи, у тому, щоб представити брехню за правду. За цим законом війну не можна називати війною, окупацію слід називати звільненням, а вбивства і руйнування прирівнюються до героїзму. Цей закон іде всупереч із Конституцією, принижує наше суспільство і суперечить інтересам Росії. Я ніколи з цим не змирюся.

Вінстон Черчилль говорив, що для торжества зла достатньо лише того, щоб хороші люди нічого не робили. Війна з Україною — це і є зло, яке перетворює на пекло сьогодення і позбавляє нас усіх майбутнього. І ми не повинні мовчати.

Я хочу голосно і чітко заявити, що російські війська повинні негайно повернутися додому. Україні мають бути гарантовані суверенітет і територіальна цілісність. Військова диктатура на чолі з Путіним має бути усунена від влади і віддана правосуддю. Усі політв’язні мають вийти на свободу. І кожен повинен пам’ятати, що людське життя — неоціненне”.

Переслідування

Юристка та мати чотирьох дітей Ірина Нельсон із Новгородської області минулого року була оштрафована через антивоєнні коментарі в соцмережі. Через це зараз вона не може влаштуватися на роботу. У 2022 році її внесли до “списку екстремістів і терористів” Росфінмоніторингу і присудили 300 тис. рублів штрафу. Вона намагалася влаштуватися на роботу у магазин “Пятерочка”, але не пройшла перевірку служби безпеки. А в магазин дитячого одягу “Капітошка” її спочатку взяли на роботу, але через тиждень попросили звільнитися за власним бажанням. “Наша депутатка Марія Зикова написала донос про те, що я там працюю і неприпустимо, щоб я, працюючи з людьми, розносила свої антиполітичні розмови”, — розповіла Нельсон.

Ірина Нельсон,фото: Горизонтальная Россия

Ірина Нельсон,фото: Горизонтальная Россия

*

У Вологді припинили справу про картинку “Матінка Росія хоче м’яса” та інші антивоєнні публікації. Протокол про дискредитацію армії раніше склали на місцеву жительку Вікторію Сисоєву. Захисту вдалося переконати суд, що дівчину не повідомили належним чином про місце і час складання протоколу.

[путін]

*

“На мене ніхто не нападав! Це чомусь цар вирішив через свої політичні амбіції бомбити мирні міста” — через це та інші повідомлення у Вотсапі оштрафували жительку Ставропольського краю Марину Рудєву. Донос на неї написала інша учасниця чату. Рудєвій дозволили виплачувати штраф на виплат на три місяці через важке матеріальне становище.

*

“РДК, Легіон і ті, хто борються з рашизмом…” — через коментар, що починається з цих слів, у Петербурзі 8 грудня провели обшук у Максима Пруса. Його підозрюють у виправданні тероризму, оскільки Верховний суд раніше визнав Легіон “Свобода Росії” терористичною організацією.

*

“Водії отримують екстрим від проїзду окупованими територіями” — через такий коментар під постом у телеграм-каналі на 70 тисяч рублів оштрафували Сергія Арханіді з Краснодара. Чоловіка визнали винним за статтею про заклики до порушення територіальної цілісності Росії.

*

За антивоєнні публікації у “ВКонтакте” на Вікторію Сисоєву з Вологди склали протокол про дискредитацію російської армії.

*

“Слов’яни не хочуть війни!” і “Шок! Щодо СВО в Україні немає жодного офіц. опублік. документа РФ” — відеозаписи з такими назвами стали причиною для кримінального переслідування мешканки Сочі Марини Меліхової за статтею про дискредитацію армії. 15 грудня жінку засудили до півтора року колонії.

Відмова воювати

22-річного жителя Омська затримали за підозрою в закликах до мобілізованих переходити на бік ЗСУ. За інформацією ФСБ, він також планував приїхати в Україну і воювати проти російської армії. Проти затриманого порушили справу за статтею про публічні заклики до здійснення діяльності, спрямованої проти безпеки держави.

Диверсії та саботажі

Вирок у розмірі 18 років позбавлення волі затвердили водієві таксі Володимиру Золотарьову у справі про підпал будівлі Росгвардії в Комсомольську-на-Амурі. Перші п’ять років він має провести у в’язниці. Золотарьов пояснював свій вчинок незгодою з війною в Україні: “Як інакше з вами розмовляти, з державою нашою улюбленою, я не знаю. Я знайшов тільки один вихід”.

*

У Московській області Матвія Мельникова і Юрія Міхеєва відправили до СІЗО у справі про підготовку диверсії у військовій частині. Молодих людей затримали 10 листопада. За версією силовиків, один із затриманих, “діючи за вказівкою спецслужб України” з метою “підриву обороноздатності” Росії, незаконно проник на територію військової частини, де провів “розвідку”. Слідство вважає, що підозрювані збиралися підпалити автомобілі на стоянці військової частини, для чого купили горючу рідину. Міхеєв — антифашист і не підтримує війну з Україною, його друг Мельников також виступав проти війни. “Зона солідарності” припускає, що справа проти них — провокація спецслужб, співробітники яких, представляючись партизанами, листувалися з Мельниковим.

Пікети

На активіста Івана Жижневського з Кірова склали протокол про дискредитацію армії. Активіст фарбою з балончика написав на снігу “Ні війні”, про акцію повідомили ЗМІ. 11 грудня силовики приїхали у двір до Жижневського і склали на нього протокол.

Іван Жижнєвський, фото: ОВД-Инфо

Іван Жижнєвський, фото: ОВД-Инфо

*

Канал “Протестная Россия” повідомив, що у Волгограді 12 грудня, у день Конституції Росії, три пенсіонерки — Галина Тихенко, Галина Заболотнова і Наталія Дорожнова — вийшли в центр міста з вимогою до влади дотримуватися Конституції і припинити війну в Україні. Галина Тихенко тримала у руках плакат зі словами із пісні “Бухенвальдський набат”. Жінки не приховували своїх імен і відверто ділилися думками про те, що діється в країні. Пікет тривав близько години. Того дня обійшлося без затримань, але наступного дня Галину Тихенко і Наталію Дорожнову затримали. У Тихенко взяли пояснення, а на Дорожнову склали протокол за статтею про мітинги.

Скріншот з відео SOTA

Скріншот з відео SOTA


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися