MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

На Харківщині від ракетного удару загинуло немовля

06.02.2024   
Ірина Скачко
Вночі російські військові ударили по селищу Золочів Харківської області. Ракети поцілили по готелю, де жили три сім’ї.

Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

6 лютого о 2:25 дві російські ракети (попередньо С-300) зруйнували готель, а також пошкодили більшість будівель в центрі селища: приватні будинки, магазини, кафе, кіоски, автівки, електромережі, аптеки, автостанцію, адмінбудівлі.

“З-під завалів готелю рятувальники дістали тіло загиблого 2-місячного хлопчика, — розповідають в прокуратурі. — Його мати та ще двоє жінок 28 та 39 років отримали поранення: наразі вони госпіталізовані до медзакладу”.

За інформацією начальника Золочівської військової селищної адміністрації Віктора Коваленка, поранених п’ятеро: троє жінок і двоє чоловіків.

У коментарі журналістам “24 каналу” власник готелю Анатолій Тільнов розповів, що в будівлі перебували лише постояльці — три родини: “...Я бачив, що їх носили, а чи вони живі — я поки не маю інформації. Двоє вилізли самі, а решту виносили”.

За словами Віктора Коваленка, мама з дитиною приїхали до селища у справах: “Це — харків’яни, які приїжджають, тут багато родичів, переселенців. І вони приїхали сюди, щоб побути у своїх власних справах”.

Очільник місцевої громади наголосив, що ворог бив виключно по цивільних, адже довкола немає жодної військової цілі.

“Тут взагалі немає військових об’єктів, поряд автостанція розбита, ринок, аптека, кафе — це цивільні об’єкти. Я вважаю, що є дві причини ударів: налякати населення своїми вчинками, а друге — налаштувати людей проти наших військових, які поряд з кордоном захищають нашу Батьківщину. Але, вони усе роблять навпаки. Золочівщина — прикордонна територія, історично, географічно, родинно ми пов’язані, але я повністю можу запевнити, що між нами зв’язки розірвані не на десятиліття, а на століття отакими вчинками”, — заявив Віктор Коваленко.

Нагадаємо, 23 січня під час масованого обстрілу Харкова загинула восьмирічна дівчинка, а дев’ять дітей віком від 3 до 17 років зазнали поранень.

Загалом внаслідок повномасштабної збройної агресії РФ проти України вже загинули 523 українські дитини. Такі цифри називають ювенальні прокурори станом на шосте лютого цього року. Понад 1217 дітей отримали поранення різного ступеня тяжкості. Найбільше постраждало дітей у Донецькій (508), Харківській (328), Херсонській (146) областях. 

Римський Статут виділяє чотири злочини, пов’язані з обстрілами цивільних об’єктів і населення:

  • умисне спрямування нападів на цивільне населення;
  • умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти;
  • умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоду цивільним об’єктам;
  • умисне спрямування нападів на будівлі, призначені для релігійних, освітніх, мистецьких, наукових чи благодійних цілей, на історичні пам’ятники, госпіталі та місця зосередження хворих і поранених за умови, що вони не є військовими цілями.

Нагадаємо, ініціатива Т4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду, що стосується обстрілів цивільного населення України російською армією. Детальніше про статистику обстрілів можна прочитати в аналітичному матеріалі на сайті T4P.

 Поділитися