MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харків у вогні, викрадені діти, ‘вибори’ на окупованих територіях — підсумки тижня

12.02.2024   
Ірина Скачко
Пожежа після влучання ворожого дрона знищила вулицю в Харкові. Міжнародні детективи розшукали 8 викрадених росіянами українських дітей. На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни активно готуються ‘обирати’ Путіна. ХПГ коротко розповідає про події тижня, що минув.

Пожежа після влучання дрона по нафтобазі © ДСНС України

Пожежа після влучання дрона по нафтобазі © ДСНС України

Хроніка обстрілів

• 10 лютого о 22:46 у Харкові ворожі дрони-камікадзе влучили в нафтобазу. З розбитих резервуарів на район житлової забудови витекло паливо, знищуючи все на своєму шляху: вщент згоріло 15 приватних будинків. Загинуло дві родини: в одній оселі — батьки і троє маленьких дітей (хлопчики семи та чотирьох років, а також десятимісячне немовля), в іншій — подружжя похилого віку. Кілька людей зазнали опіків і поранень. З місця пожежі евакуювали понад 60 осіб. 11 лютого у Харкові було оголошено Днем жалоби за загиблими у Немишлянському районі Харкова. Розлиті паливні матеріали потрапили до місцевих річок і просочилися в ґрунт.

Вулиця Котельна © Оксана Комарова

Вулиця Котельна © Оксана Комарова
"Вогнеборці майже 60 годин гасили полум'я, яке охопило майже 4 тисячі квадратних метрів. Врятували та евакуювали понад 60 людей", — повідомив очільник Харківської ОВА Олег Синєгубов. 

У міськраді заявили про те, що для отримання грошової допомоги за державною програмою “єВідновлення” мешканці постраждалих будинків можуть звертатися за телефонами: (067) 573-14-63, (067) 573-09-14.

• 6 лютого о 2:25 дві російські ракети (попередньо С-300) зруйнували готель, а також пошкодили більшість будівель в центрі селища Золочів на Харківщині. “З-під завалів готелю рятувальники дістали тіло загиблого 2-місячного хлопчика, — розповідають в прокуратурі. — Його мати та ще двоє жінок 28 та 39 років отримали поранення: наразі вони госпіталізовані до медзакладу”.

Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

Фото з телеграм-каналу Олега Синєгубова

• Вранці 7 лютого російські війська здійснили чергову масовану ракетну атаку: лише над Києвом та довкола столиці ППО збили два десятки ракет. У Голосіївському районі через атаку спалахнули шість поверхів у 18-поверховому житловому будинку. Звідси до лікарні відвезли 10 осіб, серед них — вагітну жінку. Також загорілася двоповерхова будівля СТО.

Наслідки атаки на Київ 7 лютого © Тетяна Джафарова / Суспільне

Наслідки атаки на Київ 7 лютого © Тетяна Джафарова / Суспільне

У Миколаєві було пошкоджено 20 приватних будинків, газо- та водопровід. Одна людина загинула.

Ракета упала і в Павлоградському районі на Дніпропетровщині. Також були зафіксовані влучання у Слобідському районі Харкова.

На Львівщині ворог влучив у промисловий об’єкт у Дрогобичі

• 9 лютого серед дня російські військові скинули одразу 7 авіабомб на Сумщині — по Юнаківській, Хотінській та Миколаївській громадам. Троє людей загинули, четверо зазнали поранень. Зруйновані кілька житлових будинків, приміщення агрофірми. Загиблі та поранені — цивільні працівники підприємства. 

Фото: Сумська ОВА

Фото: Сумська ОВА

Крим

• “QIRIM.News” повідомляють, що під час нещодавньої зустрічі між “спікером парламенту” Криму Володимиром Константиновим і так званим “муфтієм” Криму Еміралі Аблаєвим, були узгоджені щоп’ятничні агітаційні кампанії у кримських мечетях: вірян будуть долучати до служби в російській армії. “Окупаційна влада Криму активно розповідає всьому світу, як вона будує мечеті, подаючи це як «задоволення потреб кримських татар», коли насправді їх використовують лише у пропагандистських цілях”, повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр

• Тим часом за інформацією представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, станом на 9 лютого 2024 року в окупованому росіянами Криму зафіксовано 665 незаконних адміністративних проваджень за статтею щодо “дискредитації збройних сил РФ”. “З них у 581 випадку було винесено постанову про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або приєднано до іншої справи за іншою статтею та винесено сукупне рішення. У 11 випадках розгляд матеріалів продовжується. Загалом сукупний розмір застосованих штрафів вже складає щонайменше 18,57 млн російських рублів. Загалом адміністративне стягнення застосовано щодо 564 осіб”, — йдеться в повідомленні.

Діти і війна

• З тимчасово окупованих Росією українських територій змогли виїхати ще три родини з чотирма дітьми. “Втрата бізнесу, бо відмовилися оформлювати російський паспорт. Принизливі кількагодинні допити під снайперським прицілом. Постійний страх, що заберуть дитину, адже старший син в ЗСУ. Відмова віддавати доньку в російську школу. Але сьогодні ці три родини з чотирма дітьми на вільній українській землі. І я дякую їм за стійкість та силу духа”, — написав начальник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

Фото: Save Ukraine

Фото: Save Ukraine

• А зусиллями міжнародних детективів вдалося розшукати 8 викрадених росіянами українських дітей. “Міжнародні поліцейські сили за допомогою цифрових відкритих джерел вистежили вісьмох українських дітей, яких депортували росіяни. Цифровий пошук був ініціативою нідерландської поліції та Європолу”, — повідомляє Укрінформ з посиланням на AD. До роботи в штаб-квартирі Європолу у Гаазі долучилися 60 детективів і слідчих із 23 країн світу. Операція тривала кілька тижнів. Уся інформація про дітлахів буде передана українській владі. . Серед знайдених дітей є сироти., насильно переміщені на окуповану Росією Їх утримують в різних місцях РФ і використовують для пропаганди.

Інтерпол

Інтерпол

• Комітет ООН з прав дитини закликав Росію припинити насильницьку депортацію українських дітей, надати інформацію про тих, кого вже вивезли, а також забезпечити їхнє повернення додому. Засідання комітету відбулося в четвер, 8 лютого, повідомляє Голос Америки. Комітет ООН з прав дитини складається з 18 незалежних експертів.Вони наголошують, що Москва має розкрити точну кількість вивезених дітей і місцеперебування кожної дитини, адже це необхідно, щоб “батьки або законні представники могли відслідкувати їх, ідентифікувати і зареєструвати спорідненість, забезпечити якнайскоріше повернення дітей у свої родини і громади”.

‘Вибори’  під прицілом

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни почали активно готуватися до “виборів” російського президента. Як розповів Суспільному голова Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, вони завозять в регіон громадян Росії, щоб створити картинку високої явки. “Росіяни завезли на територію Запорізької області нові підрозділи поліцаїв, їх основна мета, перш за все, охороняти тих колаборантів, хто погодився брати участь в організації виборчого процесу. А також організовувати походи по будинках, де вони будуть начебто збирати голоси, щоб хоч якось підвищити явку на цих фейкових виборах”, — повідомив Федоров.

Додому

8 лютого ще 100 українських полонених повернулися додому. Серед них — захисники Маріуполя, нацгвардія, прикордонники, ЗСУ. За інформацією Офісу Президента, від початку повномасштабної війни з російської неволі звільнено 3135 українців і українок.

Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Фото: телеграм-канал Володимира Зеленського

Статистика

Учасники глобальної ініціативи T4P (“Трибунал для Путіна”) документують події, в яких є ознаки злочинів, згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України. Станом на 11 лютого 2024 року ініціативою зафіксовано 64064 ймовірні воєнні злочини, вчинених російськими військовими на нашій землі. Представлені дані не претендують на повноту та остаточність. Реальна кількість деяких видів злочинів майже напевно суттєво вища за те, що можливо зафіксувати.

© Сергій Приткін

© Сергій Приткін

 Поділитися