MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Свободу Олегу Орлову! 

29.02.2024    доступно: На русском
Заява Міжнародної Асоціації ‘Меморіал’

Олег Орлов, 20 березня, фото: СОТА

Олег Орлов, 20 березня, фото: СОТА

27 лютого 2024 року російський суд виніс несправедливий, абсурдний вирок одному із засновників товариства “Меморіал”, правозахиснику Олегу Орлову. Прямо в залі суду йому вдягли наручники і на два з половиною роки відправили до колонії. Олега Орлова засуджено за сказані ним справедливі слова про путінську систему, за те, що він назвав речі своїми іменами. Весь процес був фарсом, що нагадує “Процес” Кафки, і цю книгу Олег читав під час судових засідань. У білоруській в’язниці вже кілька років сидить лауреат Нобелівської премії миру Алесь Бєляцький. Тепер і в російську в’язницю поміщений один з лідерів Міжнародного “Меморіалу”, також нагородженого Нобелівською премією.

Ми, члени меморіальських організацій у різних країнах, протестуємо проти цього вироку. І закликаємо всіх до солідарності та підтримки Олега Орлова.

Міжнародна Асоціація “Меморіал” заснована в травні 2023 року в Женеві, до неї входять 15 організацій-засновників з Бельгії, Ізраїлю, Італії, Німеччині, Польщі, Росії, України, Франції, Чехії. Олег Орлов є членом правління Асоціації.

 Поділитися