Росіяни застосували КАБ з касетними зарядами
“Ми вперше зафіксували удар керованою авіабомбою, яка несла в собі касетний снаряд, бойову частину. Це збільшує зону ураження. Для нас це погана новина, оскільки ще більше цивільного населення може постраждати”, — розповів Синєгубов.
Внаслідок авіаудару 3 березня осколкові поранення отримав 55-річний волонтер. Було пошкоджено цивільний автомобіль.
Великий Бурлук Куп’янського району також постійно потерпає від ворожих обстрілів. Минулого тижня росіяни поцілили керованою авіабомбою по залізничному вокзалу селища. Загинули двоє: 48-річний чоловік і його 6-річна онука, що проходили повз вокзал.
14 лютого ворог обстріляв селище ракетами С-300. Одна з них влучила у двоповерховий житловий будинок, зруйнувавши 8 з 16 квартир. сусідня будівля теж постраждала. З-під завалів витягли тіла п’ятьох загиблих, п’ятеро осіб зазнали поранень.
Рада оборони області вирішуватиме питання щодо примусової евакуації родин із дітьми з 18 сіл Великобурлуцької та Вільхуватської громад району. Як розповів Олег Синєгубов, там досі мешкають сім’ї зі 161 дитиною. “Щоденно вони ризикують життями, адже росіяни використовують увесь арсенал: артилерію, БПЛА, міномети, авіацію, — наголосив керівник ОВА. — У 57 населених пунктах Великобурлуцької, Вільхуватської, Кіндрашівської, Курилівських громадах проживають 1082 дитини. Тут плануємо запровадити обов’язкову евакуацію. Маємо листи від Куп’янської РВА”.
Втім, попри небезпеку, люди не поспішають виїжджати. Лише в Куп’янській громаді залишаються родини з 225 дітьми. “Написані відмови батьками або опікунами, які залишаються з дітьми, про відмову від обов’язкової евакуації. Тому зараз розглядаємо питання примусової евакуації дітей, адже ворог збільшує обстріли, зокрема з важкого озброєння, використовує керовані авіабомби, півтонні снаряди, які щодня падають на місто та на територію громади”, — розповів під час і нацмарафону начальник Куп’янської міської військової адміністрації Андрій Беседін.
Під постійними обстрілами перебувають й інші райони області. 3 березня ворог вже вкотре ударив ракетою типу С-300 по селу Липці Харківського району. А 4 березня російські військові накрили артилерійським вогнем село Івашки Золочівської громади Богодухівського району. Обстріл стався під час розвантаження гуманітарної допомоги, лише дивом ніхто не постраждав.
Від обстрілів потерпає все прикордоння на півночі, на північному-східоді області, розповів Олег Синєгубов. Особливо напружена ситуація на Вовчанському і Куп’янсько-Лиманський напрямках. “У нас за добу в середньому від 10 до 20 авіаударів”, — наголосив він.
Від початку цього року — півтори тисячі людей виїхали з небезпечних районів Харківщини, серед них — 140 дітей.
Римський Статут виділяє чотири злочини, пов’язані з обстрілами цивільних об’єктів і населення:
- умисне спрямування нападів на цивільне населення;
- умисне спрямування нападів на цивільні об’єкти;
- умисне вчинення нападу з усвідомленням того, що такий напад призведе до випадкової загибелі чи поранення цивільних осіб або заподіє шкоду цивільним об’єктам;
- умисне спрямування нападів на будівлі, призначені для релігійних, освітніх, мистецьких, наукових чи благодійних цілей, на історичні пам’ятники, госпіталі та місця зосередження хворих і поранених за умови, що вони не є військовими цілями.
Ініціатива Т4P презентувала подання до Міжнародного кримінального суду, що стосується обстрілів цивільного населення України російською армією. Детальніше про статистику обстрілів можна прочитати в аналітичному матеріалі на сайті T4P.
Нагадуємо, Харківська правозахисна група надає жертвам війни всебічну допомогу — гуманітарну, правову, психологічну.
Якщо ви потребуєте такої підтримки, ви можете звернутися до наших приймалень за такими номерами:
- у Харкові: +380 50 505 1415, +380 50 405 3015;
- у Києві: +380 50 555 27 95.
Приймальня працює за підтримки Програми USAID Ukraine — USAID Україна “Права людини в дії”.
Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у межах Програми “Права людини в дії”, яка виконується Українською Гельсінською спілкою з прав людини.
Погляди та інтерпретації, представлені у цій публікації, не обов’язково відображають погляди USAID, Уряду США. Відповідальність за вміст публікації несуть виключно автори.
У світі, USAID є однією з провідних установ у сфері розвитку, яка виконує роль каталізатора цих процесів та допомагає досягати позитивних результатів. Діяльність USAID є проявом доброчинності американського народу, а також підтримує просування країн-отримувачів допомоги до самостійності та стійкості та сприяє забезпеченню національної безпеки та економічного добробуту США. Партнерські стосунки з Україною USAID підтримує з 1992 року; за цей час загальна вартість допомоги, наданої Україні з боку Агентства, склала понад 9 млрд доларів США. До поточних стратегічних пріоритетів діяльності USAID в Україні належать: зміцнення демократії та механізмів досконалого врядування, сприяння економічному розвитку та енергетичній безпеці, вдосконалення систем охорони здоров’я та пом’якшення наслідків конфлікту у східних регіонах. Для того, щоб отримати додаткову інформацію про діяльність USAID, просимо вас звертатися до Відділу зв’язків з громадськістю Місії USAID в Україні за номером +380 44 521 57 53. Також пропонуємо завітати на наш вебсайт: usaid.gov/ukraine, або на сторінку у фейсбуці: fb.com/USAIDUkraine.