MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Зупинити потяг війни. Дайджест російських протестів

06.03.2024   
Наші інформ.
У серпні минулого року житель Омська підпалив релейну шафу на залізниці. Він розповів, що хотів зупинити постачання на фронт. Його засудили до 16 років колонії суворого режиму за статтями про держзраду, диверсію та участь у діяльності терористичної організації.

Фото: Активатика

Фото: Активатика

Диверсії

Партизани спалили вантажівку, у якій, імовірно, перебувало 30 російських безпілотників.

*

У Волгоградській області партизани спалили релейну шафу. Вони прагнули загальмувати перекидання російської військової техніки в Україну. “Цей об’єкт дуже важливий для путінського режиму з погляду логістики. Ця станція — важливий вузол, через який військові потяги йдуть до Криму та Ростова. Тепер в окупантів будуть із цим проблеми. Це помста за Авдіївку!” — йдеться в телеграм-каналі партизанської групи “АТЕШ”.

Пікети, мітинги, антивоєнні акції

Родички мобілізованих продовжують проводити щотижневі акції з вимогою повернути їхніх близьких додому. Цього разу акції відбулися біля Могили Невідомого Солдата в Москві, на Марсовому полі в Санкт-Петербурзі, а також у Новосибірську, Челябінську, Єкатеринбурзі та Самарі.

Фото: телеграм-канал

Фото: телеграм-канал "Путь домой"

*

У Єкатеринбурзі під час покладання квітів затримали 5 людей, при цьому одну людину заарештували на 8 діб.

Фото: Весна

Фото: Весна

Переслідування

У 2022 році активіст з Обнінська Тимофій Радзіховський розклеював антивоєнні наліпки. За два роки щодо нього порушили справу про “дискредитацію армії” і призначили штраф 30 тисяч рублів. За словами адвоката, доказом у справі слугують отримані під тортурами свідчення друга обвинуваченого. Зараз Тимофій перебуває в Нідерландах і оформлює політичний притулок.

*

У серпні 2023 року житель Омська підпалив релейну шафу на залізниці. Він розповів, що хотів зупинити постачання на фронт. Його засудили до 16 років колонії суворого режиму за статтями про держзраду, диверсію та участь у діяльності терористичної організації.

*

Колишній депутат Міської думи Комсомольська-на-Амурі Олег Паньков розміщував в особистих соцмережах антивоєнні пости, за що його оштрафували на 30 000 рублів у 2022 році. Останнім часом він надавав юридичну допомогу сім’ям загиблих військових, допомагаючи домогтися від влади компенсації. 15 лютого до чоловіка прийшли з обшуком у кримінальній справі про “дискредитацію армії”.

*

Мешканка Бєлгородської області публікувала антивоєнні відео в TikTok. За доносом Катерини Мізуліної на Анфісу Головних завели справу про дискредитацію армії. Дівчину оштрафували на 30 000 рублів.

*

Священник зі Свердловської області Едуард Чаров відкрито критикував війну в соцмережах, а під час мобілізації переховував тих, хто не хоче воювати, у своєму притулку для бездомних. Навесні 2023 року його двічі оштрафували за дискредитацію армії, а зараз порушили справу про виправдання тероризму через саркастичний коментар щодо підпалу військкомату. Наразі священнику заборонили користуватися інтернетом.

*

У Москві студентку НДУ ВШЕ оштрафували на 30 тисяч рублів за статтею про дискредитацію армії. Дівчина залишила антивоєнний коментар у “ВКонтактє”.

Відмова воювати

У 2022 році жителю Омська Владиславу Креніку прийшла мобілізаційна повістка. У військкоматі він одразу попросив перевести себе на альтернативну цивільну службу і, крім того, надав довідки про проблеми зі здоров’ям. Йому відмовили. Коли Владислав дізнався, що його з товаришами по службі відправляють на війну, він покинув частину. Через це його засудили на п’ять років колонії-поселення.

Місто говорить

У Томську з’явився стихійний меморіал у пам’ять про загиблих під час обстрілу Харкова. До пам’ятника жертвам політичних репресій принесли квіти і табличку “Харків Україна”.

Томськ, фото: Весна

Томськ, фото: Весна

*

У супермаркеті Санкт-Петербурга знайшли листівку з проукраїнськими віршами і закликом повісити Володимира Путіна. Силовики порушили кримінальну справу про заклики до тероризму. До цього аналогічні листівки вже знаходили в цьому ж магазині. Підозрювані, подружжя Анастасія Дюдяєва та Олександр Доценко, перебувають у СІЗО з 24 січня.

*

По всій Росії люди продовжують антивоєнну агітацію. У містах з’являються графіті, листівки, зелені стрічки.

Фото: Весна

Фото: Весна


Огляд підготували волонтери Меморіалу на основі джерел: SOTA, 24liveblog, ОВД-инфо,7х7 — Горизонтальная Россия, телеграм-каналів Весна, Активатика, RusNews та інших.

 Поділитися