MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Погляд з неба — дистанційне обстеження зруйнованого житла на тимчасово окупованій території

16.05.2024   
Ірина Скачко
Експериментальний проєкт вже діє для мешканців Мелітопольської громади. Урядовці готові його масштабувати на інші ТОТ. На черзі — Маріуполь.

Зруйнований російськими окупантами Маріуполь, джерело фото: АрміяInform

Зруйнований російськими окупантами Маріуполь, джерело фото: АрміяInform

Обстеження зруйнованого війною житла необхідно для того, щоб зафіксувати інформацію про нього в Державному реєстрі нерухомості і згодом власники могли отримати компенсацію. Але потрапити до розбитої оселі можуть не всі — десь точаться бої, у когось рідне місто чи село перебуває в окупації.

За словами Міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, підтвердити руйнування житла на ТОТ можна буде за допомогою “інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі — аерозйомки”. Пілотний проєкт спочатку запровадили для окупованого Мелітополя.

Комісія при Мелітопольській міській раді вже змогла таким чином розглянути та зафіксувати у Державному реєстрі чотири заяви про надання компенсацій за знищені об’єкти нерухомого майна. А по двох заявах власники змогли навіть оформити житлові сертифікати.

“Цей проєкт дійсно працює. Його необхідно масштабувати та поширити на інші тимчасово окуповані території, де є зруйноване житло українців. Я кажу насамперед про Маріуполь. Адже там зараз росіяни зносять зруйновані будинки й на їхньому місці будують нові. Тому дуже важливо вчасно зафіксувати руйнування, яких ворог завдав нашим містам, і не дати йому змоги приховати ці злочини”, — заявила Ірина Верещук.

Державна програма компенсацій за пошкоджене та знищене житло почала діяти з 10 травня минулого року. При цьому обстежувати знищену нерухомість досі можна було лише на підконтрольній Україні території. За інформацією Міністерства відновлення України, відтоді понад 86 тисяч українців звернулися по допомогу на ремонти. Підтверджено виплати 52,4 тисячі заявників на загальну суму 5,6 млрд грн. Майже 13 тисяч українців подали заяви на отримання житлових сертифікатів за повністю знищене житло загальною сумою на 10,1 млрд грн. Дві з половиною тисячі українців змогли за допомогою житлових сертифікатів придбати нові домівки замість знищених.

Від початку повномасштабного вторгнення в Україні зруйновано або пошкоджено понад 250 тисяч житлових будинків, до 4 тисяч шкіл, понад тисячу лікарень. Згідно з підрахунками Світового банку для відбудови наша держава потребує 486 млрд доларів.

 Поділитися