MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Власники житла в зоні активних боїв зможуть скористатися програмою ‘єВідновленняʼ

11.07.2024   
Марина Гарєєва
Про зміни повідомили в уряді. Детальніше про те, як все відбуватиметься, — читайте у статті.

[євідновлення дія сайт дії компенсації за зруйноване житло]

Відтепер можна буде проводити комісійне обстеження та фіксацію знищених війною об’єктів на території ведення активних бойових дій, сповістило Мінреінтеграції на Урядовому порталі.

Як зазначили урядовці, дотепер це було неможливо. Таким чином дані про знищені об’єкти на цих територіях не потрапляли до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна, а громадяни не мали змоги отримати компенсації за програмою “єВідновлення”.

Аби це змінити, Кабінет Міністрів України вніс зміни до постанови № 473, датованої 19 квітня 2022 року. 

Що передбачають зміни?

“Зміни передбачають, що за рішенням уповноваженого органу та з урахуванням безпекової ситуації відповідна комісія може проводити обстеження знищених об’єктів на території активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси”, — кажуть в уряді. 

Коли комісія обстежить обєкт і складе акт, власники зможуть використати цей акт для отримання компенсації за знищене житло за програмою “єВідновлення”.

Як повідомили в уряді, відповідний проєкт акту розробило Міністерство інфраструктури України на запит прифронтових громад Донецької області. За словами урядовців, Міністерство також врахувало висновки з нарад, які стосувалися питань житла для внутрішньо переміщених осіб. 

Олена Шуляк, голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії “Слуга Народу”, додала, що програмою “єВідновлення” зможуть скористатися громадяни, чиї домівки розташовані на прифронтових територіях. 

“Щодня окупанти перетворюють безліч населених пунктів на пустку”, — наголосила парламентарка.

Місто Вовчанськ з повітря. Скриншот з відео, яке 2 червня цього року оприлюднила Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють” на офіційній фейсбук-сторінці.

Місто Вовчанськ з повітря. Скриншот з відео, яке 2 червня цього року оприлюднила Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України “Лють” на офіційній фейсбук-сторінці.

Шуляк також зазначила, що навіть без детального аналізу масштаб руйнувань на територіях ведення активних боїв можна попередньо оцінити “як тотальне знищення всього”. “Тепер комісії зможуть працювати на місцях, а процес фіксації пошкоджень дозволить програмі компенсацій допомогти людям на тих територіях. Має бути справедливість для всіх українців, чиї домівки постраждали від дій ворога”, — підсумувала Шуляк.

Загальний контекст

Раніше ми писали, що ООН продовжить до кінця року виплати пенсіонерам, які живуть у зоні бойових дій і мають низькі пенсії. Детальніше про підтримку від ООН можна прочитати у статті.

Крім цього, у червні цього року Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який пропонував змінити порядок компенсації за пошкоджене і знищене нерухоме майно, розташоване у населених пунктах, що перебувають під російською окупацією, та на територіях, де ведуться активні бойові дії. Згідно з законопроєктом, власники такого майна можуть не надавати документи (у тому числі матеріали фото- та відеофіксації) об’єкта нерухомого майна до та після знищення або пошкодження, а комісії не здійснюватимуть огляд таких об’єктів нерухомості. Проте якщо власники захочуть отримати компенсації, вони мають відмовитися від права власності на пошкоджене чи знищене нерухоме майно на користь держави. Поки законопроєкт ухвалений лише у першому читанні.

Торік наші юристи також пояснювали, що робити, коли “Дія” не відображає ваше житло. Харківська правозахисна група також пояснювала, хто може отримати кошти на відновлення житла та як подати заяву. 

Матеріал підготовлено за підтримки DIGNITY — Данського інституту проти катувань, у межах проєкту “Здійснення правосуддя за міжнародні злочини в Україні”
 Поділитися