Окупанти засудили мелітопольця до 18 років ув’язнення
18 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з відбуванням перших чотирьох років у в’язниці та штраф у розмірі 350 тисяч рублів — такий вирок виніс Південний окружний військовий суд Росії Ігорю Корчинському, якого звинуватили у підготовці “замаху” на очільника окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова, повідомляє “Меморіал”.
Крім підготовки до скоєння терористичного акту групою осіб, йому закидають “навчання тероризму” та незаконне зберігання вибухівки. За версією “слідства”, наприкінці 2022 року Корчинський нібито “погодився на пропозицію співробітника СБУ здійснити протиправну діяльність проти безпеки РФ”. Для того, щоб підготуватися до “теракту", він, мовляв, на кілька місяців, до квітня 2023 року, виїжджав на підконтрольну Україні територію — в Запоріжжя. Російські слідчі впевнені, що там він тренувався мінувати автівки, а також “отримав теоретичні та практичні знання з конспірації, стеження, візуального спостереження, а також зміни зовнішності”.
За матеріалами справи, після цього чоловік приїхав до Криму, де його затримали, коли він забрав зі схованки вибуховий пристрій.
У червні цього року за “замах” на Сергія Аксьонова та Володимира Константинова Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону вже засудив двох українців: Олександр Литвиненко отримав дев’ять з половиною років колонії суворого режиму, а Костянтин Євмененко — 10 років в’язниці. За рік до того пропагандистські ЗМІ повідомляли про затримання більшої інтернаціональної групи, яка буцімто планувала вбити колабораціоніста Аксьонова. Крім Литвиненка та Євмененка, до неї входили росіяни та українці Віктор Підвальний, Сергій Кривошеїн, Ігор Зорін та Сергій Войнаровський, а також громадянин України й Болгарії Петранов.
Як ми вже розповідали, російські суди все частіше виносять вироки українським цивільним. Так нещодавно Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до великих термінів ув’язнення мешканку Енергодару Тетяну Ключко та жительку Василівки Запорізької області Ірину Куліш. Обох окупанти звинуватили в “участі в терористичному товаристві”. П’ять з половиною років у колонії суворого режиму у справі про “підготовку теракту” отримав мешканець Маріуполя Микола Забірко. У червні було оголошено вирок у справі викраденого окупантами у 2022 році мешканця Мелітополя, волонтера Ярослава Жука. Його визнали винним у “скоєнні акту міжнародного тероризму” та засудили до 14 років позбавлення волі. Також у Південному військовому суді триває розгляд “терористичних справ” цивільних херсонців Максима Воробйова, Максима Тимофеєва, Геннадія Невдахи, мешканця Краматорська Владислава Ємельяненка тощо.
Крім тероризму, цивільних українців судять і за “шпигунство”. Нещодавно той же Південний військовий суд визнав мешканця Макіївки Олександра Короля винним в тому, що він ще у 2017 році “за завданням співробітника СБУ збирав та передавав йому інформацію про особливості розташування блокпостів, створював карти з розташуванням передових позицій військових частин та інших військових об’єктів у районі пункту пропуску ‘Олександрівка’, а також іншу секретну інформацію для її подальшої передачі українській розвідці”. Короля затримали ще сім років тому, до суду справа надійшла лише минулого року. Українця засудили до семи років колонії загального режиму. Чоловік відмовився визнавати свою провину.
Про те, з якими кричущими порушеннями зазвичай відбувається “слідство” в таких випадках, ми розповідали на прикладі справи дев’ятьох херсонців, викрадених російськими окупантами влітку 2022 року: Олега Богданова, Сергія Гейдта, Сергія Кабакова, Юрія Кайова, Сергія Ковальського, Дениса Ляльку, Сергія Офіцерова, Костянтина Резника і Юрія Тавожнянського. Арешт, що не збігається в часі з датою фактичного затримання, відсутність доступу до адвоката, тортури, довге перебування поза правовою системою, підробка доказів — це не повний перелік того, до яких “заходів” вдаються окупанти, щоб навісити на цивільних українців тавро “терориста”.
Нагадаємо, Харківська правозахисна група створила гарячу лінію щодо зниклих безвісти. Якщо ви є родичем або знаєте про військовополонених, ув’язнених цивільних, зниклих безвісти на окупованій території цивільних, дзвоніть за номером 0 800 20 24 02 (безплатно).