‘Київ за три дні’ — оголошено підозру російському генералу, що намагався захопити столицю України
Як повідомляє Офіс Генпрокурора, перед повномасштабним вторгненням комдив перебував на території Республіки Білорусь, а 24 лютого перейшов кордон.
“На виконання наказу командувача угрупованням військ Східного військового округу зс рф підозрюваний у період з 24 лютого по 2 квітня 2022 року організував та забезпечив вторгнення військ зс рф на територію Київської області та її окупацію. Він віддавав накази підпорядкованим йому командирам 137 та 51 парашутно-десантних полків на ведення бойових дій із залученням бойової техніки та іншого озброєння. Таким чином, підозрюваний своїми умисними діями вчинив ведення агресивної війни проти України”, — йдеться у повідомленні.
В СБУ розповідають: уже в перший день повномасштабного вторгнення десантні підрозділи Селівьорстова мали взяти під контроль Гостомель, Вишневе, а тоді штурмувати Київ. На щастя, ці плани не справдилися: “Спочатку українські воїни оточили та знищили значну частину угруповання Селівьорстова під час боїв за Гостомель. Потім захисники України знищили штаб окупантів у Бучанському районі, де перебував російський генерал разом із усім командним складом його дивізії. Тоді Селівьорстов та його заступники отримали тяжкі поранення, після чого було віддано наказ на ‘евакуацію’ ворожого угруповання”.
Хто такий генерал Селівьорстов та в чому підозрюють його десантників?
Володимир Селівьорстов брав участь у російсько-українській війні з 2014 року. Як свідчить ГУР, він “як заступник командира спеціального підрозділу ВДВ розробляв і проводив окремі операції в ході анексії Криму в лютому 2014 року та окупації Донбасу”. За участь у російській агресії проти України отримав звання “Герой Росії”.
До літа 2023 року командував підрозділами 106 повітряно-десантної дивізії, які увійшли до складу угруповання військ “Схід”. Підлеглі йому військовослужбовці, ймовірно, причетні до цілої низки воєнних злочинів. Зокрема їх підозрюють у вбивствах мирних жителів у Бучі, Гостомелі та Ірпені.
Крім того, 106 повітряно-десантна дивізія є в складеному “Репортерами без кордонів” списку російських підрозділів, які були присутні біля місця вбивства українського журналіста Макса Левіна у березні 2022 року. Нагадаємо, 10 березня, намагаючись отримати кадри військового вторгнення Росії на Київщину, Левін втратив свій безпілотник у лісі поблизу села Мощун. Журналіст зі своїм товаришем Олексієм Чернишовим повернулися за дроном через три дні, коли росіяни вже контролювали частину лісу, і зникли. Їхні тіла знайшли 31 березня й 1 квітня. “Репортери без кордонів” згодом дослідили місце злочину і дійшли висновку, що чоловіків холоднокровно стратили, можливо, після того, як катували: Чернишов, ймовірно, був спалений живцем, а Левін застрелений, коли вже лежав на землі. Винними у вбивстві Левіна та Чернишова могли бути військовослужбовці 106-ї десантної дивізії російської гвардії або підрозділу спеціального призначення, йшлося у звіті РБК.