MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ЩО ДЕШЕВШЕ — РОЗСТРІЛ ЧИ ДОВІЧНЕ УВ’ЯЗНЕННЯ?

29.12.1999   
Наш інформ.
Конституційний Суд продовжує розгляд справи про смертну кару. Народні депутати практично з усіх фракцій звернулися до КС: сім статей Кримінального кодексу суперечать Конституції. У цих статтях йдеться про смертíу кару.

У мирний час її можуть присудити за посягання на життя державного діяча (ст.58), за посягання на життя представника іноземної держави (ст.59), за умисне вбивство при обтяжуючих обставинах (ст.93), а також за посягання на життя судді, працівника правоохоронного органу чи військового у зв’язку з їх правоохоронною діяльністю (ст1901). Народний депутат Василь Костицький, до речі, брат судді КС Михайла Костицького, нагадав високому судові, що нині у Європі виносять смертні вироки лише в Албанії, Туреччині, Росії і в нас. Василь Васильович нагадав, що в Парагваї смертну кару скасували ще у 1928 році, і що в Сполучених Штатах виконання смертного вироку коштує три мільйони доларів, а довічне ув’язнення — лише один.

Народний депутат Роман Зварич, який у перерві трохи поспілкувався з журналістами, роз’яснив: після винесення смертного вироку американська Феміда витрачає надзвичайно багато коштів на процедурні формальності, пов’язані з правом засудженого просити про помилування, а також на саме виконання вироку. Людина чекає на страту роками, і перебування в камері смертників стає покаранням не тільки дорогим, а й при-низливим.

Треба визнати, що серійний вбивця Онопрієнко відчутно послабив позиції тих, хто вимагає скасування смертної кари. Щоправда, в усіх країнах, де смертні вироки більше не виносять, населення було категорично проти скасування вищої міри, але «парламент має виконувати і виховну функцію», — сказав Роман Зварич.

Аналізуючи ряд статей Конституції України, автори подання до КС доводять, що застосування смертної кари є свавільним позбавленням людини її права на життя. Вони терпляче роз’яснюють народові: там, де смертна кара не застосовується, злочинність змен-шується. І навпаки. Народ слухає. Вірить чи не вірить

 Поділитися