MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Про поштових хробаків

27.12.2000   
О. Павличенко, Директор Центру інформації Ради Європи в Україні
Так вже склалось, що до Центру інформації Ради Європи частенько надходять листи та інші поштові відправлення із-за кордону, переважно з Ради Європи. І не менш частенько на конвертах окрім надписів, що були зроблені відправником, можна прочитати слова рідною українською мовою, які засвідчують, що десь по дорозі, на шляху від відправника до нашого Головпоштамту (Центр інформації Ради Європи має поштовий індекс 01001, а це і є Головпоштамт) трапилась прикрість - конверт поточили якісь допитливі хробаки. Стандартний напис: "Надійшло у Київ ЦОП у пошкодженому вигляді" - спершу виконувався від руки авторучкою, останнім же часом відбулась модернізація - на розпотрошений конверт ставиться мальовничий штампик і підпис-рогулька. Інколи поштарі навіть вкладають пошматований майже в дрантя конверт до поліетиленового пакуночка. Зрозуміло, що поштарів винуватити у пошкодженні відправлень ніяк не можна, у них і без того вистачає роботи, а тут ще давай, репаруй погризений якимсь зловмисником лист та ще й доводь свою непричетність. Ніхто ж не сумнівається в тому, що наша пошта забезпечує гарантоване статтею 31 Конституції України право на таємницю листування.

Не знаю, чи здогадувався про таку особливість поштових надходжень до України Генеральний секретар Ради Європи, який надсилав позаторік до Центру своє вітання з Новим Роком, однак він зробив надзвичайно мудрий хід - конверт з новорічною листівкою він просто не заклеїв. А відтак хробакам було простіше потрапити до середини, а оскільки там для них нічого їстівного не було, то вони швиденько звідти забрались. І нічого не пошкодили. І нашим поштарям не потрібно було ставити свій мальовничий штампик. Всі задоволені, і, головне, лист прибув своєчасно, а не в лютому, як решта, що надійшли від менш винахідливих відправників із країн Заходу. Тож є парадоксальний вихід - надсилати конверти у незаклеєному вигляді! Або ж шукати інший засіб протидії, якусь там отруту, аби оті хробачки повиздихали? З тарганами та клопами вже ж якось навчились боротись, час і на поштових хробаків шукати отруйний препарат.

На загальному фоні сьогочасних політичних та економічних проблем існування поштових хробаків, можливо, і не є серйозним паразитичним захворюванням. Воно навіть може взагалі є не хворобою, а лише симптомом. Але ж лікарі знають, що поглянувши людині лише в очі, можна встановити, що в цієї людини хвора печінка…

 Поділитися