MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Судовий процес у Луганську

27.12.2000   
О.Свєтіков, м.Северодонецьк

12 травня в Ленінському районному суді міста Луганська відбулося судове засідання за скаргою голови крайового проводу УНР Валентина Ткалича на неправомірні дії службової особи Луганської обласної державної адміністрації під час проведення референдуму. Заявник вважав, що були порушені його права, передбачені ч.1 ст.8 Закону України „Про всеукраїнський та місцевий референдум“.

В суді заявник пояснив, що напередодні референдуму він подав до облдержадмінистрації прохання надати приміщення для проведення круглого столу для обговорення питань, що були винесені на референдум, але отримав відмову. Більш того, працівник адміністрації Лазніков обдзвонив обласні партійні організації та просив їх не приймати участі у цьому заході, а інший — попередив Ткалича, що далі першого міліціонера їх не пустять. 6 квітня 2000 р. представників УНР дійсно не пропустили в будинок облдержадміністрації, і вони провели свій захід на вулиці супроти. Відразу після цього В.Ткаличем була подана скарга.

В порушення ст.248-6, ч.1 ЦПК України суд розглянув скаргу не в 10-денний строк, а більш ніж через місяць, 12 травня. Судовим рішенням в задоволенні скарги відмовлено, оскільки, як вважає суддя О.П.Голік, вищезгадана ст.8 закону не передбачає, що приміщення для обговорення питань референдуму повинна надавати облдержадміністрація.

 Поділитися