MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українці звертаються до Європейського суду з прав людини

27.12.2000   
Є. Захаров, м.Харків
За даними на 20 червня 2000 року секретаріат Європейського суду з прав людини визнав заявами 1247 скарг про порушення Українською державою Європейської конвенції з прав людини. 377 заяв зареєстровано (відкрито досьє), з них відхилено 58 заяв — вони визнані неприйнятними. Слід відзначити важливу справу Кіріченко проти України. Скарга визнана неприйнятною, оскільки позивач після рішення касаційної інстанції звернувся зі скаргою в порядку нагляду в Верховний Суд України, і тому його скарга до Європейського суду була надіслана пізніше, ніж через шість місяців після вступу вироку у законну силу. Отже, Європейський суд встановив правило для України: вичерпання національних засобів правового захисту означає, що необхідно отримати рішення судів першої і касаційної інстанцій.

Сім скарг визнано прийнятними, і вони чекають на розгляд Судом. Ще чотири справи надіслані для додаткових пояснень, вони теж мають шанс бути визнані прийнятними.
 Поділитися