MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Деякі висновки стосовно призову 2000 року

27.12.2000   
Марія Шутальова, м.Харків
Під час весняного та осіннього призову 2000р. представники ХОССМ брали участь у роботі призовної комісії, де були заслухані звіти військових комісарів багатьох районів міста та області.

Основні проблеми, які виникали під час призова — це призов хворих та неявка призовників до військкоматів.

Якщо із хворими питання все ж таки вирішувались (їм надавали можливість додаткового обстеження, відстрочки на лікування із подальшим обстеженням після лікування з метою визначення придатності чи непридатності), то питання неявки було досить новим. При опитуванні юнаків про причину неявки, вони посилались на неотримання повісток. Справа в тому, що до Закону України “Про загальний військовий обов’язок і військову службу” були внесені зміни та доповнення. Так, ст. 15 нової редакції вищезгаданого закону передбачає: “у разі коли за будь-яких обставин повістка не надійшла, призовники зобов’язані з’явитись до призовної дільниці у місячний строк з дня оголошення Указу Президента України”. Як особисто на мене, я цілком розумію хлопців, які не в змозі купувати далеко недешеві газети, і таким чином не мали можливість дізнатись про Указ Президента, який вийшов ще в серпні. Крім того, їх ніхто не ознайомлював із змінами та доповненнями до існуючого Закону, бо у багатьох середніх учбових закладах існує брак викладачів допризовної підготовки. І цілком зрозуміло, що з чинним законодавством хлопців повинні ознайомити кваліфіковані викладачі допризовної підготовки юнаків або правознавства. Саме для цього існують “куточки призовника”, які повинні бути у кожному навчальному закладі і нести необхідну інформацію, як стосовно норм діючого законодавства, так і щодо захисту прав призовника, а саме — поради спілки солдатських матерів, лікаря, юриста тощо. Враховуючи, що метою ХОССМ є і просвітницька робота, а військкомати теж зацікавлені в обізнаності призовників, то ця форма роботи з призовниками зацікавила військових, які теж будуть мати змогу донести до юнаків необхідну інформацію. І під час роботи призовної комісії обласний військовий комісар наказав всім районним головам призовних комісій та військовим комісарам негайно допомогти у створенні таких куточків.
 Поділитися