пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
01.03.2006
Права шукачів притулку
джерело: www.helsinki.org.ua

СБУ взяла на себе відповідальність за депортацію біженців

   

Прес-секретар СБУ Марина Остапенко в ефірі 5 каналу заявила, що нібито "Україна змушена була депортувати на батьківщину 10 узбеків, оскільки ті належали до організації, яку ООН визнала терористичною - "Ісламський рух Узбекистану".

Зокрема, за її словами, “ці громадяни Узбекистану належали до організації, яка, згідно з резолюцією Ради Безпеки ООН 2001 року, визнана терористичною".

"І перебуваючи в України в травні-серпні минулого року, ці громадяни Узбекистану пропагували серед українських громадян радикальні ідеї цієї організації”, - сказала Остапенко.

Натомість заступник керівника узбецьких політичних біженців в Україні Хатам Хаджиматов стверджує, що депортовані не переймалися політикою, а просто були свідками подій в Андижані, за що й потрапили у немилість до можновладців Узбекистану.

Як відомо, 14 лютого Україна депортувала 10 громадян Узбекистану на їх батьківщину, контрольовану авторитарною владою, що регулярно переслідує невдоволених режимом.

Минулого року уряд Узбекистану розстріляв більше 500 мирних громадян в місті Андижані.

Агентство ООН у справах біженців висловило занепокоєння з цього приводу.

За інформацією Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), дев’ять з цих осіб раніше зареєстрували свої заяви про отримання статусу біженця в органах влади України, а двоє інших висловили намір також звернутися за наданням притулку.

Американський Держдепартмент засудив українську владу за примусове вислання десятьох узбецьких біженців.

Про це заявив заступник речника держдепартаменту США Адам Ерелі на брифінгу у Вашингтоні у вівторок, наголосивши, що такий крок було здійснено з порушенням чинного українського законодавства.

"Українська влада також проігнорувала прохання верховного комісару ООН з питань біженців не вдаватися до примусової репатріації жодного з шукачів притулку допоки вони не пройдуть необхідних процедур щодо отримання статусу біженців", - сказав він.


www.helsinki.org.ua 

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль