пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
07.05.2006
Кримінально-виконавча система
джерело: www.helsinki.org.ua

Правозахисники хочуть перевірити дії додаткових підрозділів (типа ОМОН)

   

Останнім часом до УГСПЛ та інших правозахисних організацій надходять скарги про те, що в різноманітні установи системи Департаменту з питань виконання покарань вводились додаткові підрозділи (можливо ОМОН), члени яких носили маски та були оснащенні спеціальними засобами.

Дії цих підрозділів мали характер нелюдського та принизливого поводження. Згідно з повідомленнями в’язнів, члени цих підрозділів застосовували невиправдане та необґрунтоване насильство, змушували в’язнів виконувати виснажливі та принизливі вправи, тих, хто не підкорявся наказам членів підрозділів, били, в тому числі за допомогою кийків, та саджали до карцеру. Не зважаючи на те, що деякі в’язні потребували негайної медичної допомоги, така допомога не була надана. Дії підрозділів також супроводжувались нанесенням шкоди  та крадіжками особистих речей в’язнів.

З цього приводу УГСПЛ направило Звернення до Президента України, Прем’єр-міністра України, Генерального Прокурора України, Міністра внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань та Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини з вимогою створити комісію за участю неурядових організацій для перевірки законності створення додаткових підрозділів в установах системи Департаменту з питань виконання покарань в квітні 2006 року, а також дій цих підрозділів.

Також правозахисники вимагають надати членам комісії повноваження на конфіденційній основі спілкуватися з в’язнями.

А також окремі вимоги були висунуті до Генеральної прокуратури України: вжити адекватних заходів для забезпечення безпеки в’язнів, які надавали або надаватимуть інформацію про дії додаткових підрозділів, створених в установах Департаменту в квітні 2006 року.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль