MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні минає 21 рік після аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2007    джерело: www.radiosvoboda.org

В Україні та за її межами згадують про жертв трагедії, проводять жалобні церемонії.

Президент Віктор Ющенко закликає владу й суспільство докласти всіх зусиль для відродження Чорнобильської зони: "Як Глава держави я наполягаю на тому, щоб усі органи влади зосередили першочергову увагу на проблемах розвитку забруднених територій, соціальній реабілітації людей і створенні сприятливих умов для їхньої активної діяльності".

Про це йдеться в сьогоднішньому зверненні Президента з приводу 21-ї річниці Чорнобильської трагедії, яке оприлюднила прес-служба глави держави.

За словами Віктора Ющенка, в районах, які постраждали від аварії, необхідно налагодити сучасну систему охорони здоров’я, розробити і втілити в життя програми економічного розвитку та залучення інвестицій. "Чорнобиль для України не має минулого часу. Післячорнобильське відродження було і залишається нашим надважливим завданням...Наш спільний обов’язок дбати про людей, яких торкнулося чорнобильське лихо".

Від імені України Президент висловив вдячність міжнародним партнерам, які надають активну допомогу у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

У четвер Генеральний секретар ООН закликав відновити міжнародну допомогу регіонам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи.
Як наголошується у зверненні Пан Ґі Муна, останні наукові дослідження свідчать про можливість поступового повернення до нормального життя на територіях, забруднених радіацією.
Звернення Пан Ґі Муна приурочене до 21-ї річниці трагедії в Чорнобилі.

У Києві вночі відбувся поминальний молебень та церемонія покладання квітів до Меморіального кургану «Героям Чорнобиля». Перша година ночі, 26 квітня. Невеличка церква в Києві на лівому березі. Президент України приїхав сюди. Цього разу не було ані мітингів, ані звернень. Мовчки Президент, лідерка опозиції Юлія Тимошенко та столичний мер Леонід Черновецький поклали квіти до меморіалу, повідомив кореспондент Радіо Свобода.

Відкриваючи у середу Пам’ятний знак жертвам катастрофи «Чорнобильський дзвін» у Бiлiй Церкві, Президент України Віктор Ющенко заявив, що проблема Чорнобиля стосується всієї країни, i зону необхідно активно розвивати.

Внаслідок вибуху на 4 блоці Чорнобильської атомної електростанції вночі з 25 на 26 квітня 1986 року сталося забруднення радіацією України, Білорусі, Росії і меншою мірою низки європейських країн.

Комуністична влада у Москві та у Києві два тижнi замовчувала масштаби аварії, яка стала найбільшою техногенно-екологiчною катастрофою. Населення України, Білорусі та Росії радянські лідери попередили про небезпеку зараження з великим запізненням. Радянські органи влади надали в агентство ООН МАГАТЕ неправдиві вiдомостi про викид в атмосферу 3% радiоактивних речовин, тодi як реальний викид становив 60 - 80%.

Лише у квітні 1990 року Верховна Рада СРСР офiцiйно визнала, що попередня iнформацiя радянських органів влади про масштаби катастрофи є наслiдком брехнi i неправильної оцiнки масштабiв аварiї.

За офіційними даними, у 1986-1987 роках у роботах з лiквiдацiї наслiдкiв катастрофи взяли участь близько 600 тисяч осiб. 200 тисяч з них отримали пiдвищенi дози опромiнювання. Загалом унаслiдок Чорнобильської аварiї потерпiло близько 5 мільйонів людей, понад половина з них на Україні.

Чорнобильську АЕС закрили 15 грудня 2000 року.

 Поділитися