пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
09.10.2007
Права дітей
джерело: www.lastrada.org.ua

Ла Страда-Україна наголошує на необхідності роботи з дітьми трудових мігрантів

   

У дітей трудових мігрантів частішають прояви девіантної поведінки... Вони стають агресивнішими, починають частіше прогулювати школу та можуть скоювати дрібні правопорушення... Збільшуються випадки потрапляння в залежність від комп’ютерних ігор... Дітей втягують до алкоголізму, наркоманії, бродяжництва... Кожній десятій опитаній дитині відомі випадки пропозицій займатись розповсюдженням наркотиків, проституцією та порнографією...

Від’їзд батьків на заробітки за кордон по-різному впливає на дітей, про що свідчить дослідження, проведене Центром „Ла Страда-Україна” у 2006 р. Дослідження проводилось у липні-жовтні минулого року у 4-х областях України – Вінницькій, Луганській, Львівській, Херсонській, а також у Києві. у більшості дітей, батьки яких були змушені виїхати за кордон на заробітки, виявились негативні зміни у поведінці: пропуски занять без поважної причини, зниження успішності у навчанні, агресивна та неспокійна поведінка, вживання алкоголю та наркотиків.  Водночас, були також виявлені позитивні зміни у деяких дітей: формування самостійності та відповідальності, зростання поваги до батьків, але таке зафіксовано у малої частини дітей. 

Результати дослідження також вказують на те, що рівень довіри учнів та соціального оточення дітей до працівників освіти, соціальних служб є низьким, а працівники освіти на сьогодні не достатньо готові працювати з дітьми трудових мігрантів та надавати їм адекватну допомогу – через брак методичного забезпечення, знань щодо особливостей таких дітей та форм роботи з ними.

З метою покращення ситуації, що склалася, Міністерство освіти і науки України видало наказ № 865 від 28.12.06 „Про соціально-педагогічну та психологічну роботу з дітьми трудових мігрантів”. В рамках діяльності згідно з Наказом, Центр „Ла Страда-Україна”  спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи починає проведення 5 обласних семінарів в пілотних областях: Донецькій, Луганській, Київській, Тернопільській та Чернівецькій.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль