пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
28.11.2007
джерело: www.newsru.ua

Віктора Шендеровича заарештували за підтримку опозиції

   

У Москві 28 листопада затримали представників декількох засобів масової інформації, зокрема кореспондента радіостанції "Эхо Москви", які висвітлювали проведення одиночного пікету у будівлі ГУВС Москви на підтримку лідера Об’єднаного громадянського фронту Гарі Каспарова, повідомляє УНІАН .

Затримані також самі пікетники – лідер молодіжного руху Ілля Яшин і письменник і журналіст Віктор Шендерович.

Як стало відомо, Шендерович прийшов до будинку ГУВС по Москві з плакатом в руках, на якому було написано "Свободу Каспарову".

Міліціонери запропонували йому проїхати з ними до районного відділку "Тверський", де з ним провели роз’яснювальну бесіду і виписали повістку про прибуття 29 листопада до судді, який ухвалить рішення про запобіжні дії за це порушення.

Нагадаємо, що після проведення акції протесту "Маршу незгодних" в Москві Міщанський суд засудив лідера ОГФ Гарі Каспарова на 5 діб адміністративного арешту. Сам Гарі Каспаров заявив про численні грубі процесуальні порушення.

Водночас, виконавчий директор Об’єднаного цивільного фронту Денис Белунов заявив, що Каспарова "побили палицями" при затриманні. Він підкреслив, що "крім того, у нас є ще одне досить серйозне побоювання: оскільки йому доведеться їсти і пити те, що дадуть у в’язниці, ми не виключаємо гірших варіантів".

Каспаров в той самий час днями повідомляв в інтерв’ю французьким ЗМІ, що побоюється за своє життя і родину.

Шендерович: гуморист і патріот

Народився 15 серпня 1958 року у Москві. У 1980 р закінчив Московський державний інститут культури за фахом "режисер самодіяльних театральних колективів"

Лауреат декількох літературних премій в області гумору. Лауреат "ТЕФІ-96" в номінації "Подія року". Автор книг і безлічі публікацій в пресі, мініатюр для Геннадія Хазанова. З 1992 г - член Союзу Письменників.

У грудні 2005 року балотувався в Державну Думу як незалежний кандидат, проте вибори програв. Про свій "похід в політику" написав документальну книгу "Недодумець".

У 2007 році ухвалив рішення знову балотуватися в Держдуму. За його словами, він ухвалив це рішення тому, "що сьогодні в Росії немає ніякого парламенту, як немає тут ні чесного суду, ні вільної преси - все це давно перетворено на відділи кремлівської адміністрації!"

Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль