пошук  
версія для друку
03.09.2008

Влада права не тільки на папері!

   

Українська влада постійно порушує як національне право, так і міжнародні зобов’язання щодо біженців та шукачів притулку.

28 липня 2008 року Генеральний прокурор наказав видати визнаного біженця Олега Кузнєцова до Росії. Тим самим він проігнорував рішення суду, а також найфундаментальніші принципи міжнародного права.

У лютому 2008 року 11 етнічних тамілів, які мали документи УВКБ ООН та 6 з яких вже подали заяви про надання статусу біженців в Україні, були вислані до Шрі Ланки. Це серйозно порушувало принцип неповернення та відверто ігнорувало рекомендацію Європейського суду з прав людини не повертати тамілів до Шрі Ланки, де їм загрожує небезпека.

У лютому 2006 року 11 узбекських шукачів притулку були передані режиму Іслама Карімова, що відомий систематичним використанням катувань та переслідуваннями з політичних та релігійних мотивів.

Це лише найбільш кричущі приклади, але були і інші. Це має бути зупинено.

Гарні слова щодо відданості принципам верховенства права та правам людини мають підтверджуватися діями. Кожного разу, коли українська влада порушує права біженців та шукачів притулку, а ми дозволяємо їй залишатися безкарною, ми наражаємо сьогоднішніх та завтрашніх біженців та шукачів притулку на небезпеку.

СЛІД ПОКЛАСТИ КРАЙ БЕЗКАРНОСТІ!

Ми вимагаємо звільнення Олександра Медведька, Генерального прокурора України, чиї дії з видачі визнаного біженця є суцільно несумісні з його посадою.

Влада України має дати чітко зрозуміти усім представникам владних органів, особливо прокуратурі України, Службі безпеки України та Міністерству внутрішніх справ України, що ті, хто порушує національне та міжнародне право та ганьблять країну, будуть нести персональну відповідальність за свої дії.

У четвер 4-го вересня 2008 року з 9:00 відбудеться пікетування

за адресою: Міжнародний виставковий центр, Броварський проспект 15, м.

Київ (навпроти Метро "Лівобережна")

Акція протесту, організована провідними правозахисними організаціями

України, передбачає пікетування місця проведення 8-й Європейської міністерської конференції Ради Європи з питань міграції

За додатковою інформацією звертатись за телефоном: 8-066-544-1542.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори