пошук  
версія для друку
13.07.2010
джерело: www.telekritika.ua

Журналісту Нового каналу в Українському домі ніхто не перешкоджав: суд скасував кримінальну справу

   

12 липня Шевченківський суд скасував постанову про порушення кримінальної справи щодо перешкоджання професійній діяльності журналіста Нового каналу Сергія Кутракова.

Це рішення суд прийняв задовольнивши скаргу «Беркуту» подану у відповідь на порушення кримінальної справи. Про це ТК розповів Сергій Кутраков.

«Я  думаю, що цією постановою суд дав приклад усім правоохоронним структурам, як працювати з журналістами. А подавати апеляцію - це справа прокуратури, а не моя особиста», - зазначив пан Кутраков.

У постанові суду наголошується, що при порушенні кримінальної справи проти співробітників «Беркуту» Максима Корчева та Вадима Нечипайла не були дотримані вимоги статті 98 КПК України. Зокрема, на думку суду, у постанові слідчого відсутні дані, які б свідчили про наявність в діях обвинувачених ознак злочину щодо перешкоджання діяльності журналіста та заподіяння йому тілесних ушкоджень.

«Відсутні також дані, які б свідчили про те, що Корчев М.М. та Нечипайло В.В. перевищили владу або службові повноваження і їх діями заподіяно істотну шкоду охороннюваним законом правам  та інтересам журналіста, оскільки вони/ за мовою оригіналу постанови, - "були болісними для потерплого та такими, що ображають його особисто гідність". За таких обставин суд приходить до висновку, що постанова про порушення кримінальної справи винесена з недодержанням вимог КПК України, може породити наслідки, які виходять за межі кримінально-процесуальних відносин, і завдати такої шкоди конституційним правам і свободам внаслідок несвоєчасного судового контролю, що поновити їх буде нездійсненним та підлягає скасуванню», - йдеться у постанові суду.

Апеляція на цю скаргу може бути подана упродовж семи днів після її винесення.

Як вже повідомляла ТК, нещодавно у Шевченківському суді була порушена нова кримінальна справа вже не за фактом умисного перешкоджання професійній діяльності журналіста, а проти конкретних осіб співробітників «Беркуту» за статтями 171 (перешкоджання професійній журналістській діяльності) та 365 (перевищення службових повноважень). Після цього юридичний відділ загону «Беркут» підготував нову скаргу, в якій на відміну від попередньої, вже не було  прохань відкрити провадження проти Сергія Кутракова. Нагадаємо, у першій скарзі командир загону «Беркут» Володимир Александров просив відкрити справу проти журналіста за п’ятьма статтями. Однак згодом речник київської міліції Володимир Поліщук повідомив, що ця скарга не є офіційною позицією київської міліції.

Нагадаємо, 8 квітня у приміщенні Українського дому кореспондент Нового каналу, виконуючи редакційне завдання, проводив зйомку сюжету про відкриття фотовиставки «Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН - УПА». Коли розпочалася штовханина між організаторами виставки та ВО «Свобода», Кутраков фіксував ці події на камеру, «у зв’язку з чим охоронці, перешкоджаючи законній професійній діяльності журналіста, насильно виштовхали кореспондента телеканалу із коридору службового виходу, завдавши йому при цьому тілесних ушкоджень». У квітні 2010 року Новий канал подав  заяву до прокуратури щодо дій охорони в Українському домі та бездіяльності працівників міліції під час нападу на кореспондента.

Рекомендувати цей матеріал
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль


догори