пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
19.09.2013 | Георгій Кобзар
Правоохоронні органи

Останнім часом на Чернігівщині засуджено 14 правоохоронців

   

Протягом 2012-2013 років окремі чернігівські «правоохоронці» брали хабарі, торгували наркотиками, займалися шахрайством та навіть уганяли авто. Такі дані отримав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини від прокуратури Чернігівської області.

Як повідомив «Правам людини» виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов, у 2012 році на Чернігівщині було завершено розслідування та направлено до суду 9 кримінальних справ відносно працівників правоохоронних органів, з них 5 – щодо співробітників органів МВС.

За минулий період 2013 року розпочато судовий розгляд ще у 13 кримінальних провадженнях стосовно співробітників «силових структур», з них 11 – відносно працівників міліції.

За наслідками судових розглядів протягом 2012 та 7 місяців 2013 років у Чернігівській області до кримінальної відповідальності притягнуто 14 правоохоронців (з них – 9 міліціонерів).

Зокрема, працівники правоохоронних органів були засуджені за хабарництво, шахрайство, незаконний обіг наркотиків, незаконне заволодіння транспортним засобом, невиконання судового рішення.

На даний час у провадженні слідчих органів прокуратури Чернігівської області перебуває понад 20 кримінальних проваджень стосовно правоохоронців (з них 17 – щодо працівників органів внутрішніх справ).

В той же час, за 11 місяців 2012 року, до вступу у дію нового Кримінального процесуального кодексу, до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 180 заяв та повідомлень щодо застосування працівниками міліції незаконних методів розслідування, насильства, катувань, приниження людської гідності. Але в результаті жодного міліціонера в області за відповідними статтями кримінального кодексу засуджено не було.

Нагадаємо, за даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, вірогідність порушення кримінального провадження за злочини міліції в Україні складає 0, 27%.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль