увійти | реєстрація | забув пароль
сьогодні 28.09.2016 08:11
(за Київським часом)

навігатор

Kharkiv Human Rights Group Social NetworkingТерористи з «ДНР» запровадили «смертну кару»

26.08.14 | Сергій Григор’єв

Самопроголошена «Донецька народна республіка» прийняла свій «Кримінальний кодекс», що передбачає смертну кару, – повідомило Інтернет-видання «Остров» з посиланням на «прес-центр» терористів.

17 серпня 2014 р. відбулося перше засідання «президії ради міністрів ДНР». На ньому члени «президії» прийняли 2 постанови: «Про затвердження «Положення про військові суди Донецької Народної Республіки» та «Про затвердження Кримінального кодексу Донецької Народної Республіки».

Що стосується розробки «Кримінального кодексу ДНР», то за основу була взята нормативна база Російської Федерації. «Кримінальний кодекс» передбачає смертну кару за особливо тяжкі злочини, включаючи зраду, грабежі та шпигунство.

«Перший віце-прем’єр» самопроголошеної «ДНР» Володимир Антюфеєв заявив, що введення смертної кари – це «не помста, а вища ступінь соціального захисту».

І вже 22 серпня речник Інформаційно-аналітичного центру РНБО України повідав, що бойовики з групи сепаратистів захопили пенітенціарну установу в Донецьку, і погрожували стратити всіх засуджених до довічного ув’язнення, а інших змушували вступати у свої ряди.

Вочевидь, це й було першим проявом «вищого ступеню соціального захисту», проголошеного «ДНР».

З цього приводу правозахисна організація Amnesty International виступила з заявою, в якій зазначила, що збройне угрупування, що називає себе «Донецькою Народною Республікою», повинне відмовитись від здійснення «страт», за якими стоять погрози сепаратистів вбити засуджених до довічного ув’язнення.

«Вбивство ув’язнених суворо заборонено відповідно до Женевських конвенцій, яких всі сторони повинні дотримуватися в період конфлікту», – підкреслив заступник директора програми Amnesty International по Європі та Центральній Азії Денис Кривошеєв.

Утім, сподіватися на дотримання терористами норм, що містяться у міжнародних угодах з прав людини, вочевидь, не доводиться.

дивись також:
У звільненому від сепаратистів Слов’янську знайдено 3 масових поховання
У Горлівці випустили з в’язниці бандитів, щоб ті служили бандитам?
Бойовики батальйону «Восток» викрали 29 осіб з донецького реабілітаційного центру
Дончане остались один на один с беспределом вооруженных лиц
Президентські вибори – 2014 на Донеччині: оцінка загроз
Пройдут ли выборы 25 мая в Луганской области? (обновлено)