пошук  
Права Людини в Україні. Інформаційний портал Харківської правозахисної групи
версія для друку
12.12.2019 | ХПГ-інформ
Соціально-економічні права

Закон про бездомних: Рада ухвалила зміни

   

Депутати підтримали Закон «Про внесення змін до статті 6-1 Закону України „Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні“»

Тепер осіб, що не мають постійного місця проживання, зможуть реєструвати не тільки державні соціальні установи, як це було раніше, але й інші організації, створені відповідно до Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей». 

Це заклади соціального захисту для бездомних осіб, створені як місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, так і «об’єднаннями громадян, релігійними організаціями, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності, фізичними особами відповідно до потреб регіону». 

Ці установи будуть надавати соціальні послуги, серед яких, зокрема, подання заяви про реєстрацію і зняття з реєстрації місця проживання бездомних осіб.

Ці зміни  сприятимуть  залученню недержавних  неприбуткових організацій  до реалізації регіональних та місцевих програм  у сфері надання соціальних послуг для бездомних громадян, йдеться в пояснювальній записці до ухваленого сьогодні законопроекту. 


За офіційною статистикою в Україні живе близько 16 тисяч безпритульних. Втім, це лише ті, хто звертається до держави по допомогу. Насправді йдеться про цифру на порядок більшу.


Рекомендувати цей матеріал
При передруку посилання на khpg.org обов'язкове. Думки і міркування авторів не завжди збігаються з поглядами членів ХПГ
X
забув пароль

реєстрація

X

X

надіслати мені новий пароль