MENU

Подібні статті

На Донбасі катують з обох боків, — нова доповідь ООН2 липня – головне за день1 липня – головне за деньВиконання рішень ЄСПЛ: запрошуємо на тренінг у КиєвіЗа домашнє насильство кривдникам доведеться відпрацьовуватиВенедіктова усунула Гюндуза Мамедова від керівництва департаментом воєнних злочинівГаага: за воєнні злочини засуджено двох сербських експосадовців30 червня – головне за деньКомпроміс зі злом: звернення правозахисників щодо засудження Україною політики Китаю відносно уйгурів29 червня – головне за деньДрузі та соратники Сахарова на Пам’ятних конвертах, присвячених дисидентамЄСПЛ: Big Brother Watch та інші проти Сполученого КоролівстваЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 44 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.06.2020 ‒ 14.06.2020 Тюрми, лікарні, поліція — де катують українців?25 червня – головне за деньКатували наркозалежних – у Харкові затримали дев’ятьох правоохоронцівУ США дівчина виграла справу у Верховному суді проти своєї школиБілорусь: Протасевича й Сапегу перевели під домашній арешт24 червня – головне за деньЗавіз до лісу та побив до смерті – поліцейського судитимуть за перевищення повноважень

М.Томенко: Перед виборами в медіа-просторі розпочалися “зачистки”

06.04.2004

“На жаль, з наближенням президентських виборів у вітчизняному медіа-просторі розпочалися активні зачистки,” – заявив голова парламентського комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко, коментуючи інформацію, що телерадіоорганізація “Довiра” вилучить зі своєї мережі мовлення програми радіо “Свобода”. “Довiра” мотивує своє рішення тим, що інформаційна продукція “Свободи” не вписується в її концепцію.

Народний депутат зазначив, що подібні дії було неважко передбачити, адже вище державне керівництво неодноразово демонструвало неперебірливість у засобах досягнення мети. “Нині можна пересвідчитися, влада демонструє доволі примітивний, але ефективний підхід у боротьбі з опозиційними ЗМІ. Всі мас-медіа, які намагаються діяти в режимі достовірності, актуальності, критичності підпадають під скорочення, примусове виведення з інформаційного простору,” – зазначив Томенко. Він звернув увагу на те, що протягом кількох останніх тижнів санітарно-епідеміологічні служби “вимкнули” рубильник “Радіо-Рокс”, на якому транслювалися засідання “Верховної Ради” та ефіри “Громадського радіо”. Згодом суд постановив закрити наймасовішу громадсько-політичну опозиційну газету “Сільські вісті”, а тепер – припинення трансляції ефіру радіо “Свобода”.

Томенко також відзначив вибірковість, з якою відбувається фільтрація інформаційного простору, адже тиску в тій чи іншій формі зазнають лише ті видання, які критично висвітлюють дії влади і які мають значний рейтинг популярності серед громадян.

(Новини ЗМІдусіль, 2004-02-12,
Наша Україна, 12.02.2004, razom.org.ua )

 Поділитися