MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Парламент нібито ухвалив заборону на несанкціоновану прослушку

01.12.2006    джерело: www.helsinki.org.ua
Насправді, законопроект не додав ніяких гарантій від прослуховування телефонів. Залишається загадкою взагалі його прийняття, тому що уточнювати в законодавстві, що мобільні телефони - це телефони, швидше за усе є свідченням повного не розуміння предмета регулювання.

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України" (щодо попередження несанкціонованого прослуховування телефонних розмов), спрямований на захист прав людини, передбачених Конституцією України, у частині таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної й іншої кореспонденції. За відповідне рішення проголосували 405 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, зняття інформації з каналів мобільного зв’язку заборонено, крім випадків, передбачених Законом України "Про боротьбу з тероризмом". Також пропонується доповнити ст.8 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" положенням, відповідно до якого зняття інформації з каналів мобільного зв’язку проводиться тільки за рішенням суду.

Крім того, вносяться зміни в ст.11 Закону України "Про міліцію", згідно яким співробітники міліції проводять голосні і негласні оперативно-розшукові заходи, фото-, кіно-, відеозйомку і звукозапис, а також прослуховування телефонних розмов з метою розкриття злочинів тільки за рішенням суду й у порядку, установленому Законом України "Про оперативну-пошукову діяльність".

Законопроектом також передбачено відшкодування збитку, у тому числі за незаконне прослуховування телефонних розмов або зняття інформації з каналів мобільного зв’язку.

Хоча, насправді, законопроект не додав ніяких гарантій від прослуховування телефонів. Залишається загадкою взагалі його прийняття, тому що уточнювати в законодавстві, що мобільні телефони - це телефони, швидше за усе є свідченням повного не розуміння предмета регулювання.

 Поділитися