MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Закон про електронні комунікації дозволить державі вимагати конфіденційну інформацію від користувачів телефонівНа новому сайті ДКВС — 70 неактуальних телефонівПрезидент повинен застосувати вето на антиконституційний закон про право прокурорів надавати санкцію на обшук, затримання, прослуховування та інші слідчі діїТорік прослуховували 20 тисяч українцівШеф СБУ не хоче кожен раз бігати до суду за дозволом на прослуховуванняВРУ має намір урегулювати надання судом дозволів на прослуховування громадянЗахист підслуховуваних — справа самих підслуховуванихУкраїна – європейський лідер з прослуховування громадянОтримання санкцій на прослуховування та обшук не тільки за дозволом суду, а й прокурора.Розвідники прокололися на рахунках за прослуховування розмов Кейт КоннолліМІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ПРОСЛУХОВУВАННЯ ТЕЛЕФОННИХ РОЗМОВ

Парламент нібито ухвалив заборону на несанкціоновану прослушку

01.12.2006    джерело: www.helsinki.org.ua

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект "Про внесення змін у деякі законодавчі акти України" (щодо попередження несанкціонованого прослуховування телефонних розмов), спрямований на захист прав людини, передбачених Конституцією України, у частині таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної й іншої кореспонденції. За відповідне рішення проголосували 405 народних депутатів.

Відповідно до законопроекту, зняття інформації з каналів мобільного зв’язку заборонено, крім випадків, передбачених Законом України "Про боротьбу з тероризмом". Також пропонується доповнити ст.8 Закону "Про оперативно-розшукову діяльність" положенням, відповідно до якого зняття інформації з каналів мобільного зв’язку проводиться тільки за рішенням суду.

Крім того, вносяться зміни в ст.11 Закону України "Про міліцію", згідно яким співробітники міліції проводять голосні і негласні оперативно-розшукові заходи, фото-, кіно-, відеозйомку і звукозапис, а також прослуховування телефонних розмов з метою розкриття злочинів тільки за рішенням суду й у порядку, установленому Законом України "Про оперативну-пошукову діяльність".

Законопроектом також передбачено відшкодування збитку, у тому числі за незаконне прослуховування телефонних розмов або зняття інформації з каналів мобільного зв’язку.

Хоча, насправді, законопроект не додав ніяких гарантій від прослуховування телефонів. Залишається загадкою взагалі його прийняття, тому що уточнювати в законодавстві, що мобільні телефони - це телефони, швидше за усе є свідченням повного не розуміння предмета регулювання.

 Поділитися