MENU

Подібні статті

Добре там, де нас нема?Україна недостатньо захищає своїх трудових мігрантів: МОМХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 14 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 13 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 12 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 11 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 10 травня 2022 року«Не давали забрати з вулиці тіла загиблих – стріляли по ногах»Рада ООН з прав людини закликала рф надати доступ до депортованих громадян УкраїниХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 9 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни.  8 травня 2022 року«Усе село почало рити землянки в лісі» – мешканець села біля БородянкиХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 7 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 6 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 5 травня 2022 рокуМаріуполька розповідає, як знаходила вбитих снайпером цивільнихХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 4 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 3 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 2 травня 2022 рокуХронологія подій у Харкові та Харківській області під час російсько-української війни. 1 травня 2022 року

Ла Страда-Україна наголошує на необхідності роботи з дітьми трудових мігрантів

09.10.2007 | www.lastrada.org.ua

У дітей трудових мігрантів частішають прояви девіантної поведінки... Вони стають агресивнішими, починають частіше прогулювати школу та можуть скоювати дрібні правопорушення... Збільшуються випадки потрапляння в залежність від комп’ютерних ігор... Дітей втягують до алкоголізму, наркоманії, бродяжництва... Кожній десятій опитаній дитині відомі випадки пропозицій займатись розповсюдженням наркотиків, проституцією та порнографією...

Від’їзд батьків на заробітки за кордон по-різному впливає на дітей, про що свідчить дослідження, проведене Центром „Ла Страда-Україна” у 2006 р. Дослідження проводилось у липні-жовтні минулого року у 4-х областях України – Вінницькій, Луганській, Львівській, Херсонській, а також у Києві. у більшості дітей, батьки яких були змушені виїхати за кордон на заробітки, виявились негативні зміни у поведінці: пропуски занять без поважної причини, зниження успішності у навчанні, агресивна та неспокійна поведінка, вживання алкоголю та наркотиків.  Водночас, були також виявлені позитивні зміни у деяких дітей: формування самостійності та відповідальності, зростання поваги до батьків, але таке зафіксовано у малої частини дітей. 

Результати дослідження також вказують на те, що рівень довіри учнів та соціального оточення дітей до працівників освіти, соціальних служб є низьким, а працівники освіти на сьогодні не достатньо готові працювати з дітьми трудових мігрантів та надавати їм адекватну допомогу – через брак методичного забезпечення, знань щодо особливостей таких дітей та форм роботи з ними.

З метою покращення ситуації, що склалася, Міністерство освіти і науки України видало наказ № 865 від 28.12.06 „Про соціально-педагогічну та психологічну роботу з дітьми трудових мігрантів”. В рамках діяльності згідно з Наказом, Центр „Ла Страда-Україна”  спільно з Українським науково-методичним центром практичної психології та соціальної роботи починає проведення 5 обласних семінарів в пілотних областях: Донецькій, Луганській, Київській, Тернопільській та Чернівецькій.

 Поділитися