MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Правозахисники не знайшли слідів масового побиття ув’язнених у Темнівській виправній колонії №100 (Харківська область).

11.06.2008    джерело: human-rights.unian.net
"Ніхто з ув’язнених, з якими ми розмовляли, нічого не розповідав про які-небудь події 7 червня, - заявив Аркадій Бущенко

Про це кореспонденту УНІАН повідомив голова правління Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко.

"Ніхто з ув’язнених, з якими ми розмовляли, нічого не розповідав про які-небудь події 7 червня, - заявив А.Бущенко. "Також ми не почули скарг на скручування мокрими рушниками. Ув’язнені висловлювали різні скарги, але всі вони носили індивідуальний характер, про яке-небудь масове побиття ув’язнених або масове застосування тортурів не згадувалось", - додав він.

За словами А.Бущенка, з ув’язненими, які, за попередньою інформацією, нібито були піддані побоям, правозахисники зустрілися в кабінеті для особистих прийомів начальника колонії. Їм вдалося поговорити наодинці з чотирма із п’яти увязнених. "Не всі п’ятеро захотіли з нами розмовляти. Деякі з "відмовників" виглядали дещо переляканими, що наводить на думку, що вони не хочуть неприємностей з адміністрацією, проте остаточні висновки про причини відмови робити важко", - заявив А.Бущенко.

Як повідомляв УНІАН, 9 червня до Вінницької правозахисної групи поступило повідомлення, що в  ізоляторі колонії №100 знаходится більше 60 осіб, 7 червня катувань зазнали засуджені Хованський Ю., Шелупет Ю., Титов Р., Галеніщєв І. "Серед методів катування, які застосовуються до засуджених: побиття руками і ногами, замотування рук і ніг в вологі рушники, що викликає важкий біль після висихання рушників, «розтяжка», «прив’язування до батареї наручниками», - йшлося у повідомленні ВПГ.

 Поділитися