MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чи можуть діти-інваліди вчитися у звичайних школах? Проект у Львові

24.06.2008    джерело: www2.dw-world.de

На Львівщині розпочато новий соціальний проект з інтеграції дітей-інвалідів до загальноосвітніх закладів. Канадська агенція міжнародного розвитку виділяє на це 4,5 мільйони доларів.
Метою проекту є спростити та уможливити навчання дітей з різними вадами розвитку у середовищі здорових однолітків. Для цього передбачена робота у кількох напрямках: облаштування освітніх закладів пандусами та пристосованими для інвалідів санвузлами, тренінги для батьків та вчителів, а також розробка спеціальних програм і законодавчих змін. Як розповів в інтерв’ю „Німецькій хвилі” голова ради „Коаліції захисту прав інвалідів” Микола Сварник, проект втілюватимуть впродовж п’яти років на Львівщині та у Криму. Визначено, що участь у проекті візьме одна львівська школа, яку відповідно обладнають, і в якій на загальних засадах, за загальною шкільною програмою зможуть навчатися діти з вадами слуху, діти у візках, хворі на церебральний параліч, тощо. Втім, спочатку, вчителі мусять пройти відповідні курси. „Для вчителів пропонують два види навчання: підготовка студентів, для цього залучають університети. А для тих, які вже працюють потрібен серйозний тренінг, щоб знали і розуміли особливості”, - каже Сварник. З батьками дітей займатимуться психологи, аби зняти всі упередження щодо спільного навчання. Проект передбачає залучення дітей з будь-якими вадами, включаючи розумово відсталих, зауважує Сварник, втім спершу інтегруватимуть дітей з фізичними відхиленнями, які дадуть собі раду зі шкільною програмою.

 Поділитися