MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Багряний хрест над СєвєродонецькомЕкспрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 51-52 Найважливіші законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 01.10.2020 ‒ 31.10.2020 Фізичних осіб можуть визнавати банкрутами: що має знати про новий Кодекс з процедур банкрутства кожен українецьЗвіт за результатами моніторингового візиту до Кременчуцької виправної колонії (№69)Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 125 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 15.05.2017 – 19.05.2017Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 120 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 10.04.2017 – 14.04.2017Звіт за результатами моніторинґового візиту 03.05.2017 до Чернігівської виправної колонії № 44Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України Бюлетень № 95 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 10.10.2016 – 13.10.2016Яка небезпека криється за запровадженням біометричних паспортів в Україні? (+фото)Українська колонія європейського рівняМіжнародне товариство прав людини - Українська Секція. Звіт про дотримання прав самоорганізованих дітей в УкраїніМіжнародна конвенція про захист інтелектуальної свободи (проект)Обгрунтування модельного проекту “Конвенції про захист інтелектуальної свободи”.

Банкам заборонили давати колекторам особисті дані боржників

27.02.2009    джерело: www.unian.net
В Мін’юсті вважають, що залучення банками колекторних організацій для вимоги виконання зобов’язань боржникамиє можливим лише за наявності письмового запиту або письмового дозволу боржника на розкриття банківської таємниці

Міністерство юстиції України скасувало держреєстрацію норми ухвали правління Національного банку України, згідно з якою банки могли передавати приватним особам і організаціям інформацію, яка містить банківську таємницю.

Зокрема, як повідомляє УНІАН прес-служба Мінюсту, скасовано рішення про державну реєстрацію пункту 2 ухвали Правління Національного банку України від 9 листопада 2006 року №428.

Цією нормою передбачалося, що банк має право надавати інформацію приватним особам і організаціям для забезпечення виконання ними своїх функцій або надання послуг банку відповідно до укладених між цими особами (організаціями) та банком угод. Обов’язковою умовою надання інформації було те, що передбачені договорами функції і послуги стосуються основної діяльності банку.

У Міністерстві юстиції було встановлено, що застосування зазначеної норми призводить до розширення чинного законодавства в частині встановлення права банку надавати інформацію, яка фактично містить банківську таємницю. Крім того, норма суперечила Конституції України і статтям 60-62 Закони України «Про банки і банківську діяльність».

Як повідомляв УНІАН, в Міністерстві юстиції України вважають, що залучення банками колекторних організацій для вимоги виконання зобов’язань боржниками за кредитними договорами є можливим лише за наявності письмового запиту або письмового дозволу боржника на розкриття банківської таємниці.

У Мін’юсті переконані, що за інших умов така діяльність порушує права і інтереси громадян, що охороняються законом, і може кваліфікуватися як злочин, передбачений, зокрема, статтею 182 Кримінальні кодекси України, яка передбачає відповідальність за порушення недоторканності приватного життя, статтею 189 – за здирство, статтею 355 – за примушення до виконання або невиконання цивільно-правових зобов’язань.

 Поділитися