MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Європа допомагає захистити українських дітей від сексуальних злочинів

02.10.2009    джерело: www.radiosvoboda.org
Євген Солонина
У кожній з найбільших інтернет-мереж, доступних в Україні, виявлено сотні сторінок із дитячим порно. А анонімні опитування свідчать, що приблизно кожна десята дитина підліткового віку зазнає сексуальних зазіхань з боку дорослих, включно зі спробами залучення до порноіндустрії

Україна є одним із європейських лідерів за обсягами використання дітей у порноіндустрії, причини цього економічні, соціальні проблеми та корупція наголошують міжнародні експерти. Рада Європи розпочала проект допомоги Україні щодо подолання сексуальної експлуатації дітей та кібер-злочинності. Він передбачає зміни до законодавства, створення механізмів виявлення та припинення роботи закладів порноіндустрії, а також покращення системи захисту прав дітей.
У кожній з найбільших інтернет-мереж, доступних в Україні, виявлено сотні сторінок із дитячим порно. А анонімні опитування свідчать, що приблизно кожна десята дитина підліткового віку зазнає сексуальних зазіхань з боку дорослих, включно зі спробами залучення до порноіндустрії. За даними міжнародної громадської організації ЕКПАТ, що відстежує проблему, цього року південні області України та місто Київ продемонстрували одні з найвищих показників сексуальної експлуатації дітей на європейських теренах. Проблема має передовсім економічне та соціальне коріння, вважає представник організації «ЕКПАТ» Марко Скарпатті.
«Щодня у світі півтора мільйони дітей потерпають від сексуальної злочинності. Заради грошей, більшість із яких надходить до власників порноіндустрії... Діти стають її жертвами через те, що батьки не вважають за потрібне говорити з ними на сексуальні теми, і діти дізнаються про це в інтернеті. І чим нижчий рівень добробуту в державі – тим більшою є сексуальна експлуатація молоді. Це не лише моральна проблема, але й економічна», – переконаний міжнародний громадський діяч.
Ловити порноділків заважають старі закони
За останній рік в Україні за створення та поширення порнографії порушено 800 карних справ, хоча насправді таких злочинів набагато більше. Причина – недосконалі механізми розкриття кібер-злочинів та хиби законодавства, говорить радник Міністра внутрішніх справ України з прав людини Катерина Левченко.
«Статтю 301 Кримінального кодексу «Виготовлення та поширення порнографічнохї продукції» застосовувати дуже важко – складно довести причетність до цього, – каже вона. – До того ж, в нашому законодавстві відсутнє розділення на дитячу порнографію та порнографію в цілому».
У МВС вважають, що Україна має за прикладом інших європейських держав запровадити відповідальність не лише за поширення, але й за зберігання дитячої порнографії.
Захистити дітей – і подолати корупцію
Вдосконалити українське законодавство про захист дитини, запровадити контроль за порнографією в інтернеті та виробити загальну стратегію захисту дітей від неї має на меті проект Ради Європи «ТРЕС» з питань утвердження прав жінок і дітей.
Експерт проекту «ТРЕС» Моніка Платек зазначає: «Україна має знання і фахівців, але треба ще працювати над законом і практикою. Жертви насильства мають почуватися захищеними, і охоче говорити з фахівцями, які мають їм допомагати. Проблему неможливо подолати і без співпраці з розробниками програмного забезпечення та провайдерами».
Проте, за словами Моніки Платек, перемогти сексуальну злочинність неможливо, не подолавши проявів корупції, такі як співпраця деяких правоохоронців та представників влади з порнобізнесом. Про це говорить й український правозахисник Олександр Кривенко.
«Секс-індустрія, порно-індустрія в Україні дуже потужні, – зауважує правозахисник. – Такий розвиток просто неможливий без впливу владних чинників. Є непрямі докази, що в Україні під «куполом» знаходяться деякі депутати, які сформували свій капітал саме в порнобізнесі». Конкретних прізвищ Олександр Кривенко не назвав.
Для протидії кібер-злочинності та сексуальній експлуатації дітей в Україні створено робочу групу за участі представників Міністерств молоді та спорту, внутрішніх справ, юстиції, а також міжнародних експертів. Упродовж року вона має вивчити світовий досвід і розробити зміни до законодавства, щоб захистити дітей та підлітків від сексуальної експлуатації та інтернет-злочинності.

 Поділитися