MENU

Подібні статті

СБУ не интересуется демократиейСБУ привлекли демократические ценностиСБУ перевіряє співпрацю Міжнародного фонду Відродження із громадськими організаціями Київщини.Прем’єр-міністр Канади – у Тюрмі на ЛонцькогоСБУ вважає, що історик хотів здати державну таємницюУкраїнська справа істориківПрипиніть полювання Служби безпеки України на істориків!Володимир В’ятрович : Приходь - здавайся!До СБУ накопичилися запитанняГоловою СБУ має зайнятися Генпрокуратура — колишні політв’язніСБУ продовжує нищити музей «Тюрма на Лонцького» у Львові100 провідних істориків стали на захист ЗабілогоЧому Хорошковський оберігає від народу архіви НКВД?Відбувся пікет біля Управління СБУ в Харківській області«Дивлюсь на нього, а руки немає…»  – мешканець Макарова розповідає, як окупанти вбили його онукаГімн, розділ Конституції та пісня про Бандеру напам’ять – в Кропивницькому покарали агітатора «за рускій мір» Британське видання ‘i’ знайшло у Росії 66 таборів для вивезених українців — від Мурманська до КамчаткиПремію імені Георгія Ґонґадзе отримали фотожурналісти Мстислав Чернов та Євген Малолєтка«З броні не дали нічого, крім каски і хрестика» – на окупованих територіях примушують воювати людей з інвалідністю «Узяв документи, довго дивився на слово ‘Україна’». Маріуполька розповідає про ‘фільтрацію’ в Безіменному

Директора Національного музею-меморіалу Тюрма на Лонцького затримала СБУ

09.09.2010 | www.zaxid.net

8 вересня у Києві на 14 з половиною годин було затримано історика-дослідника визвольного руху, директора Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (Львів) Руслана Забілого.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-центрі Центру досліджень визвольного руху, історика затримали за роботу з розсекреченими документами.

Екс-директор архіву СБУ Володимир В’ятрович навиває затримання «бєспрєдєлом».

«Пана Забілого затримали і вилучили в нього ноутбук із зовнішнім жорстким диском. За офіційним приводом, на них ніби містилися документи під грифом «цілком таємно». Насправді ж там є лише давно розсекречені документи, що стосуються національно-визвольного руху – документи, які я вже неодноразово оприлюднював в час, коли очолював архів СБУ», - повідомив Володимир В’ятрович у коментарі для ZAXID.NET .

«Діюча влада перейшла до залякування істориків, які займаються вивченням УПА і національно-визвольного руху. Це – повний бєспрєдєл. Немає гарантії, що скоро вони не будуть ходити по квартирах істориків і вилучати в них персональні комп’ютери. СБУ починає бавитися у 37-ий рік», - додав він.

«Очевидно, що ми оприлюднимо ці факти і звернемося до світової спільноти», - пообіцяв В’ятрович.

В четвер о 13.00 у Києві Р. Забілий та екс-директор Архіву СБУ Володимир В’ятрович скликають прес-конференцію, на якій планують розповісти, кому загрожують розсекречені документи.

 Поділитися