MENU

Подібні статті

Юристи ХПГ провели зустріч з переселенцями у КрасноармійськуОни уехали от войны, а попали в бюрократический адПереселенцы Барвенково и Святогорска остро нуждаются в юридическом решении своих проблем"Рідненьке" РодинськеДержава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО – ОмбудсманТретині ВПО немає чим сплачувати оренду – дослідження Міжнародної організації з міграціїРада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенцівДо уваги ВПО! Прийнято Закон спрямований на врегулювання питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведенняОсоби без права на громадянство – черговий сезон серіалуВступ до ВНЗ для ВПО: які особливості?Абітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЛьвівський суд зобов’язав Росію виплатити понад 4.7 млн ₴ переселенцям зі Станиці ЛуганськоїЯк дотримують прав бездомних в обласних центрах УкраїниОсобливості надання медичної допомоги внутрішньо переміщеним особамНебажані особи. Частина друга: Грузинський волонтерЯк депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина ІІ)Як депутати сільських, селищних, міських та районних рад Вінниччини використовують свою владу для особистих потреб (частина І)Небажані особи. Частина перша: російська анархісткаКонфіденційність в Україні – на критичному рівні. Як захистити свої персональні дані?Як поновити виплати пенсій ВПО – поради юриста

Юристи ХПГ здійснили виїзд на Балаклійщину

19.10.2015
Наталія Охотнікова

17 жовтня 2015 року у рамках виконання проектів «Захист прав внутрішньо переміщених осіб в Україні» за підтримки Європейського Союзу у особі Європейської Комісії та проекту «Юридична підтримка ВПО та постраждалому від конфлікту населенню в Україні» Датської Ради з питань біженців юристи ХПГ відвідали місто Балаклея Харківської області.
Найбільш актуальними, як виявилося за результатами прийому, стали питання працевлаштування ВПО, можливості звільнення осіб без їх згоди у зоні АТО та юридичне оформлення такого звільнення. Колишніх мешканців Донецька та його найближчих передмість цікавили питання отримання відшкодування за знищену внаслідок бойових дій нерухомість.
Пенсіонери з окупованих територій цікавилися порядком переоформлення пенсій у випадку переїзду на інше місце мешкання, майбутні матусі ставили питання щодо можливості оформлення соціальних виплат з народження дитини, якщо мама дитини стоїть на обліку у Центрі зайнятості.
Дуже багато питань ВПО стосувалося Постанови Кабінету Міністрів України №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг” та змін, які були до неї внесені у серпні 2015 року.
Ряд юридичних консультацій були присвячені оформленню документів про юридичні факти (народження, смерть осіб), які відбулися на окупованій території та були засвідчені документально печатками так званих «ЛНР» та «ДНР».
Переселенців особливо хвилювали проблеми опалювального сезону та наявності законодавчо закріплених можливостей оформлення субсидій для ВПО.
Юристи Володимир Глущенко, Наталія Охотнікова, Павло Шваб протягом дня провели близько 100 юридичних консультацій, спрямованих на інформування внутрішньо переміщених осіб про їх права та механізми їх захисту.

 Поділитися